0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Продажба Nitecore NU25 Батерија Headlamp 360 Lumens 3x LED Тројно Излези Лесни Светлата Светло Отворено Бесплатен Превозот

Продажба Nitecore NU25 Батерија Headlamp 360 Lumens 3x LED Тројно Излези Лесни Светлата Светло Отворено Бесплатен Превозот

DEN 1724.16
Това е достапна

Количина на стоки


Nitecore NU25 LED Батерија Headlamp
Watch out светот, Nitecore NU25 е на блокот како и најновите висок напојува ЛЕД батерија headlamp. Овој висок излез, на дланка-бесплатни осветлување алатка може производ импресивен 360 Lumens користење на моќта на КРИ XP-G2 S3 LED. Вградена Li-ion батерија пак, го задржува NU25 работи за подолг период на време, и лесно може да се наплаќа до користење на било микро USB компатибилен извор на енергија. На врвот на светлина, карактеристики на LED моќ индикатор кој ви овозможува да знаете кога е време за полнење да се појави, и lockout режим ќе помогне да се задржи светло се исклучува за време на чување. Одлична е за трчање, кампување или патување, на Nitecore NU25 е полнење headlamp сте биле во потрага за! Лесни со Висок Комунални
На NU25 доаѓа со голема торба со трикови, и може да ви помогне да стигнете преку само за секоја ситуација! Висок CRI помошни бела светлина обезбедува висока боја рендерирање индекс осветлување, одлична за вечер фотографија или ако само сакате повеќе природен изглед на светлината. Интегрирани Црвени LED е одлична за мазна, дискретна ноќ визија и итни сигнален. Зборувајќи за итни случаи, главната LED исто така, може да се изврши СОС и светилник функции што може да направи голема разлика кога ќе се изгуби. Телото на светлина, може да се прилагоди агол до 60 степени, даваат висок износ на контрола над каде е насочен зрак. На Nitecore NU25 е полнење headlamp дека може да се грижи само за сите на вашиот осветлување потреби! Карактеристики : Лесен мулти-излез батерија headlamp Микро USB полнење Висок CRI бела светлина (боја рендерирање индекс >= 90) Помошни црвено светло Вграден моќ индикатор извештаи останатите батеријата Lockout функција спречува случајно активирање на Силиконски пот лента пренасочува влага Може да биде вклучен во USB извор на енергија за континуирана употреба СОС и Светилник за итни режими До 60 степен навалување за прилагодливи покриеност Достапна во три бои (Црна, Бела, Жолта) Спецификации : LED : КРИ XP-G2 S3 Извор на Енергија : Li-Ion Батерија за Пакување (Вклучени) Врв Зрак Растојание : 81 Метри (265 ft.) Врв Зрак Интензитет : 1650cd Светлината Излези : Турбо 360 Lumens - 30 Минути Висок 190 Lumens - 5 Часа Медиум 38 Lumens - 8 Часа Ниска 1 Лумен - 160 Часа IPX Оценка : IP66 Отпорен на Вода Отпорност : 1.5 метри (5 ft.) Димензии : Должина - 2.19" (55.5 mm) Ширина - 0.91" (23 мм) Висина - 1.36" (34.5 мм) Тежина : 0.99 оз. (28 г)

Основните својства

Бренд Име:
NITECORE
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
сертификација:
CCC,CE,EMC
Wattage:
3.6W
Извор На Светлина:
LED
Водоотпорен:
Yes
Зрак Агол:
360°
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Број На Модел На:
NU25 продажба
Цел:
Отворено Кампување работи пешачење
Тип На Објект:
Предните светла
Модел на LED Монистра:
КРИ XP-G2 S3 LED

Додатоци на производот