0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-20 %
12pcs Лажни Привремен водоотпорен Тетоважа Вода Трансфер на Расположливиот Цвет птица водител на Налепници за Убавина Секси Кул Телото Уметност X12ZH-12

12pcs Лажни Привремен водоотпорен Тетоважа Вода Трансфер на Расположливиот Цвет птица водител на Налепници за Убавина Секси Кул Телото Уметност X12ZH-12

DEN 64.00
DEN 79.68
Това е достапна

Количина на стоки


Производи екранот
Како да се Примени Привремена Тетоважа
Започнете го со чиста, сува кожа . Привремени тетоважи се прават со мастило, што значи дека тие се одбиваше од страна на кожата природни масла. Внимателно се чисти сакате да ги красат со сапун и вода, и туп се исуши со хартиена крпа.Ако многу сте испотени, триење на алкохол може да помогне во намалување на маснотии. Истурете малку кон памук топката, а потоа избришете ја од областа. Не го прават ова секој ден, иакоможете да се исуши кожата.
Одберам вашата тетоважа. Некои привремени тетоважи дојде поединечно пакувани, која е лесно. Сепак, ако привремена тетоважа сакате да носат дојде на лист со неколку други, ќе треба да се одделат тоа. Исечете околу тоа со остри ножици, бидете внимателни да не клип дизајн себе, додека сте одделени од "флеш лист."
Излупете исклучување на јасна поддршка. Во овој момент, вашата тетоважа е заштитен со тенок слој од јасно пластика. Внимателно да ги собереш овој исклучи. Треба да бидете во можност да се види на светло-обоени, огледало слика верзија на тетоважата ќе си планира да се применува на кожата.Од сега па натаму, на страна со мастило, дека е заштитена од јасно пластика, ќе се повика лицето страна.
Место на сликата лице страна надолу на вашата кожа. Потврдете дека сакате да се применува на тетоважа на самото место можете само да исчистат, а потоа ставете лицето страна од вашата кожа. Не шаване наоколу. Само држете го цврсто во место додека да се движи кон следниот чекор.
Притиснете влажна крпа или сунѓер преку тетоважа хартија. Земете парче од ткаенина или сунѓер кој не е ниту коска сува ниту впива навлажни, и притиснете цврсто против поддршка на вашата тетоважа. Таа се одржи во место, и нека тоа не ти се лизга низ, па дури и ако сака да.
Задржете за најмалку 60 секунди. За да добиете најмногу комплетна слика, ќе ви треба малку трпение. Дури и не се размислува за отстранување на платно или хартија поддршка од вашата рака додека целосна минута помина. Додека си седи, обидете се да се движат како што е малку што е можно.
Нежно кора исклучување на хартија. Започнете со подигнување еден агол на подлога со цел да се ѕиркаат во тетоважа. Ако сликата изгледа чудно, или не се лепи на кожата, се стави на крпа или сунѓер назад и да чекаат за уште 30 секунди. Ако тоа го прави да изгледа добро, а потоа да се продолжи да се полека кора исклучување на хартија.
Се чека за тетоважа да се исуши. Чувајте се пациентот за околу десет минути. Се спротивстави на поривот да ѕиркаат вашиот привремена тетоважа. Тоа е најдобро да седат разумно уште и не flex премногу, за да се избегне брчки или smearing на тетоважа, како и.

Dab на малку на база на вода лосион. Да се направи вашата тетоважа трае и подолго, хидрат вашиот кожата со нежно тапкање малку на тенки крем или лосион на врвот. Избегнувајте дебел, на база на масло moisturizers, како петролеј, кои може да ги размачкаме на тетоважа. Ако сакате, можете да прашина бебе во прав во текот на врвот на тетоважа, како и, да се направи да изгледа повеќе matte (а со тоа и пореално.)
Забелешка 1 Било царина се на купувачот одговорност,продавачот не сноси тарифа.Ако имате било какви сомнежи за царината,ве молиме побарајте совет од вашата локална царинска испостава. 2 Нашата цена е не вклучувајќи било данок или оддалечените области доплата.Pls да ни оставите вашата e-mail адреса по цел во случај на било јасно.
Q&A
Колку долго не остане на за?
Тоа се разликува во зависност од тоа каде се поставени, колку често ќе туш, и ако тоа се трие против облека. Под најдобри околности, привремена тетоважа може да трае околу една недела.

Основните својства

Тип:
Привремена Тетоважа
Бренд Име:
во живо на песната
Големина:
10.5X6CM
Број На Модел На:
X12ZH-12

Додатоци на производот