0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
ЛИНК-МИ TV24 4x6 1920x1080 Full HD lcd 4x4 3x3 hdmi видео ѕид контролер за hd тв vga екранот

ЛИНК-МИ TV24 4x6 1920x1080 Full HD lcd 4x4 3x3 hdmi видео ѕид контролер за hd тв vga екранот

DEN 134352.00
Това е достапна

Количина на стоки


ЛИНК-МИ TV24 4x6 1920x1080 Full HD lcd 4x4 3x3 hdmi видео ѕид контролер за hd тв vga екранот LM-TV24 3 x8 Видео Ѕид Контролер е дизајниран да биде навистина во/од модуларен видео ѕид процесор, да го фати, АД конвертирате, пат, се дистрибуираат на сите-формат на сигнал за повеќе видео ѕид, вклучувајќи и ЛЦД ТВ,НЕ, DLP, Плазма, итн., додека одржување на вистински дигитален сигнал. LM-TV24 3 x8 Видео Ѕид Контролер со многу различни видео интерфејси, вклучуваат HDMI, VGA, AV, и тоа може да се декодира видео(како RMVB),аудио(како MP3),Слика(како JPG) од себе преку USB интерфејс. секоја видео со аудио може да биде вклучен заедно. излез HDMI интерфејсот, резолуцијата е 1080 P или со 720 P, choosed од страна на корисникот. LM-TV24 3 x8 Видео Ѕид Контролер може да се контролира со далечински управувач, копчето и RS232.
Корисниците се повеќе едноставни, повеќе интуитивен, похумано во работата , со цел инфрацрвениот далечински управувач, центарот за контрола, исто така може да се контролира преку RS-232. Корисникот преку копчиња или далечинскиот управувач на процесот еден клик кратенка контрола и целосна функција.
Карактеристики 1,Quad-екран обработка LM-TV24 поддржува 24-начин HDMI излезен сигнал, поврзани со 24 LCD ТЕЛЕВИЗОР или други екранот уреди како што се проектори, DLP, плазма и други екранот единица, the24 екранот единица spliced да се формираат голем екран. LM-TV24 може да се прилагоди 3x6 2x2,1x4,4x1, 3x3 2x4 4x2 2x3 2x3 2x2 3x7 3x8 .. и други мозаик шема според корисничките барања. 2, влезниот сигнал Поддржува 1 композитен видео, 1 VGA, 1 HDMI, 1 USB четири сигнал влезови целосно, HDMI и USB сигнал интерфејс со аудио декодирање, композитен видео и VGA сигнал плус соодветните аудио обврзувачки интерфејс, сите внесување на видео сигнал може да се постигне усогласување излез префрлување со аудио. 3, Прикажување во Споредба со обичните видео ѕид контролер, LM-TV24 содржат 180 степени слика флип функција за секој екран. А и до ред на LCD ТЕЛЕВИЗОР ротира за 180 степени, а со тоа значително намалување на LCD спојување јаз, намалување сликата нарушување предизвикано од голем цвест , како што е прикажано подолу :
4,Edge маска функција прикажат лекција има некои физичка граница јаз, сликата ќе се појави повлечете-освен за визуелно и се чувствуваат многу неприродна, ако без работ оклопна; изминатите работ маска за обработка на слика без деформација, која се протега, повеќе природни и реални . Како контраст на сликата се прикажани на пред и после ракување со штитот на работ; 5, У диск игра на Нашите производи овозможи USB репродукција и крои. По основните функции на LCD спојување, на корисниците да се постигнат едноставна видео или слика формат шевови на репродукцијата, на USB интерфејс на нашите производи, само треба да внесете У диск , нема потреба да се configurate компјутер или други уреди за репродукција, едноставен и практичен . USB може да поддржува голем број на популарни видео, слики, MP3, TXT документи; тоа може да го поддржи одбраниот видео или сите се Игра; Тоа може да го поддржи сите видео круг робин игра, паузирате, премотувате напред, програмата листа и други функции;
5,USB пренесува функција на Производот може да го поддржуваат USB пренесува и заедничка функција. По завршувањето на LCD заедничка основна функција, корисникот може да се постави само на видео или слика заеднички шема. Тоа е едноставно и корисно, нема потреба од дополнителна распределба на компјутер или други емитува опрема, само ние треба да направите е да внесете У диск во USB интерфејс на нашиот производ. 1, USB, може да ги поддржуваат заедничките видео,слика,MP3,TXT документ; 2, Може да одберете или unselect 3, Сите видео може да го поддржи игра во цел или циклус,пауза,брзина,програма листа 4, 6,Клучна функција 5, се Реализира кратенка switch VIDEO, USB, HDMI,VGA; 6, Кратенка за префрлање меѓу заедничките и unjoint 7, се Приспособат на широк и висок на работ blanking 8, Производството контрола на јачина на звук 9, ја Прилагодите јасноста на боите, контрастот сооднос, боја сатурација 10, Прилагодување на Брзината на USB , следната песна , изберете програма 11, Од друга функција
6, Далечински контрола на далечинскиот управувач се специјално прилагодени за LM-TV24, сите функции се согласуваат со тоа е копчињата точно.

Основните својства

боја:
Велика БРИТАНИЈА приклучокот, НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, АУ приклучок
Број На Модел На:
LM-TV24
Бренд Име:
ЛИНК-MI
боја:
Црна
Поединечно:
поддржува 180° ротација
аудио usb:
MP3, WMA, FLAC
HDMI ™ Излез:
720p или 1080p
Оклопна работ:
имаат Заштитен работ
RS232:
поддршка на RS232
Далечинска Контрола:
Поддршка
Резолуција:
[email protected]
Тип На Производ:
HDMI Видео Ѕид Контролер
Влез порта:
HDMI VGA USB AV RS232

Додатоци на производот