0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
компатибилен проектор светилка RLC-035 PJ513 / PJ513D / PJ513DB за Viewsonic со домување

компатибилен проектор светилка RLC-035 PJ513 / PJ513D / PJ513DB за Viewsonic со домување

DEN 1338.24
Това е достапна

Количина на стоки

Опис :
Дел Број : RLC-035 го Оценувате моќност : 200 W
Светилка тип : Замена Голи Светилка со станбен Работа за Viewsonic : PJ513 / PJ513 D / PJ513 DB
работен век : прибл. 2000hrs
гаранција : 180days од купувачот добие светилки
Совети :
* Како и Кога да се Замени со Проектор Ламба?
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Проектор светилки слабо како тие возраст. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .
* Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што е вашиот производ гаранција?
A : Ние гарантираме за нашиот производ е одговара за својата нормална корисникот цели и е слободна од дефекти во материјалите или изработката.
П : која е вашата компанија политика за неисправни стока?
A : Нашата компанија keep items квалитет за долго време. Неисправни стапка е помалку од 0,5%. Ако има било какви неисправни стока поради производство дефекти или транспорт проблем, ве молиме контактирајте со нас, наместо да преземе спорот брзо. Нашата служба за корисници тим ќе се обезбеди непосреден одговор на жалбите. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде добар реши начин.
П : Што да правам ако јас се уште не се добие мојата стоката пред заштита на време?
О : Доколку вашиот објект не пристигне во рамките на заштита на време, ве молиме да ги споделите со нас, ние ќе го одложи превозот дена за вас брзо да бидете сигурни дека можете да примате стока успешно.
П : Како да добијам попуст?
A : 5 Ѕвезди позитивни повратни информации=$1 купон
Позитивни повратни информации е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое . Ние ќе испрати $1 купон клиенти сметка директно еднаш клиенти остави 5stars позитивни повратни информации за нашите производи и услуги.
Б : Следете ги нашите продавница=$2 попуст
Вие ќе добиете $2 попуст ако ја додадете нашата продавница во вашиот favories продавници.
Pls да ја додадете нашата продавница во вашите омилени продавници. По игра на цел, pls се јавите на нашите работници, и ние ќе се прилагоди на целосно износот на вашата цел, тогаш можете да платите конечно.
В : на Клиентите ќе добиете повеќе попуст ако е потребно големо количество на производи.
Pls се јавите на нашите работници, така што можете да добиете повеќе информации за промоција и попуст.
.

Основните својства

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
RLC-035
Вати:
200W
Компатибилен со:
PJ513 / PJ513D / PJ513DB
Состојба:
100% НОВ Замена на сијалица со домување
Олово Време:
во рок од 1-2days по добиени плаќање
Гаранција време:
180 дена

Додатоци на производот