0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-6 %
SHP69 ЕЗ.J4401.001 Проектор Светилки Сијалица со Висок квалитет за ACER PH530 X25M ОРИГИНАЛНИ светилка 180 дена гаранција

SHP69 ЕЗ.J4401.001 Проектор Светилки Сијалица со Висок квалитет за ACER PH530 X25M ОРИГИНАЛНИ светилка 180 дена гаранција

DEN 2976.00
DEN 3166.56
Това е достапна

Количина на стоки

Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација.
Светилка Модел : SHP69 ЕЗ.J4401.001 Одговара за : ACER PH530 X25 M. итн Очекува живот : 2000-3000hrs Гаранција : 180 дена од денот на примате.
100% НОВ Висока осветленост Оригинални светилка со висок квалитет
Превозот :
1.MOQ : 1piece/парчиња
2.Време на испорака : рок од 1-3 дневна по примена на плаќање
3.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex.ЕМС.Кина Пост.Epacket итн.
4.Пакет : Секој проектор светилка доставени во специјално спакувана кутија со единствен сериски број.
Одржување светилка живот:
1. Префрлување напојување внимание цел.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.
2. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути.
3. Не се работи за повеќе од четири часа секој пат.
Ако проектор светилка за долго време да се работи, проекторот внатрешната слики систем може да емитираат многу топлина, овие топлина ќе доведе до проекторот внатрешноста на брзиот пораст во температурата, бидејќи проектор светилка ѕид кварц под висока температура услови ќе се произведуваат devitrification Феномен, што резултира со бели дамки, па многу отпор за да го запрете светлина пенетрација, така што на локалните областа на абнормални температура се зголеми, а со тоа да предизвика понатамошно проширување на devitrified област, така што светлината на брзиот пад, и е веројатно да доведе до сијалица експлозија. Затоа, колку што е можно ние мора да се обрне внимание за да ги споделите на проектор секој пат кога работата не може да трае повеќе од четири часа.
Пакување

Q1 : Како можам цел светилки?
А1 : Ние нудиме на нашата веб страница, aliexpress. Ако добиете сомнежи, ве молиме контактирајте го нашиот најдобар saleswoman.
Q2 : Како е квалитетот на вашиот светилки?
А2 : имаме 100% оригинални, со ист квалитет како вашиот оригиналот.

Основните својства

Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Број На Модел На:
SHP69
Долг Животен Век:
висока осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип На Светилка:
оригиналниот голи светилка
Гаранција:
180 дена
испорака:
1-2 работни денови
Употреба:
бизнис/училиште/education/home
Број На Модел На:
SHP69 ЕЗ.J4401.001
Се работи за ACER:
PH530, X25M. итн

Додатоци на производот