0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
MOSTPLUS 340LPH Висока Pressue и Висок Проток на Електрична Гориво Пумпа стр Lancia Kappa Delta II Integrale 342H15

MOSTPLUS 340LPH Висока Pressue и Висок Проток на Електрична Гориво Пумпа стр Lancia Kappa Delta II Integrale 342H15

DEN 1007.52
Това е достапна

Количина на стоки


340 LPH Intank Висок Притисок EFI Гориво Пумпа & инсталирате комплет 342
За нас
Ова е Chancing перформанси гориво Пумпа, и имаме 10 години искуство во продажба на перформансите на гориво пумпа за САД на пазарот. Нашите производи се произведени строго според ISO/TS 16949 и QS9000. Нашите пумпи работи многу тивко страна на споредба со Walbro оној кој е добро знаете дека на бучава.
Ставка опис
· За гориво Пумпа : Impeller дизајн за тивко работење
· Гориво Цедилка : 30 микро искачување на густината на материјалот.
· Универзален полнач.
· Сунѓерот Ракав & Гума подигнат вклучени!
· Бели пластични црева
· Нерѓосувачки Челик Стеги : 2 парчиња.
· Токму исто како погоре наслов слика покажа!
Перформанси
· Напон : 12-13.5 V
· Притисок опсег : 0-100 PSI
· Проток : 340 LPH
· Коњски сили Способности : до 600 Hp
Димензии
· Вкупна Должина (совет за тл) : 5"
· Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 3 1/8"
· Пумпа Тело Со Дијаметар : 1 1/2"
· Влезот Дијаметар : 3/4"
· Штекер Дијаметар : 5/16"
Примена
Chancing-340 342 LPH Гориво Пумпа ќе се вклопи во секој модел, мотор, тип или стил за сите возила наведени :
1993-1999 Lancia Delta II 1994-2008 Lancia Kappa
Превозот
· ракување со времето :
· Превозот Услуга : Се Разликуваат
· Превозот време : се Разликуваат
· По превозот, следење Бр. на располагање од страна на порака
· Како Русија купувачот, pls оставите вашето име и презиме информации, вклучувајќи го вашето име, отецот име и презиме, со цел да го исчистите стоки без проблеми.
· Како Бразил и Аргентина купувачот, pls оставете го вашиот CNPJ или CPF Бр. пред плаќање
Враќање
· Наплата важи во рок од 15 дена по датумот доставени
· Враќање на средствата ќе бидат дадени како пари назад или замена
· Парите помалку товарни трошоци ќе бидат надоместени поради своја вина
· Ставка мора да се врати во оригинално пакување исто како и достигна
· Купувачи се одговорни за враќање превозот цена.
Гаранција
· Две Години по добивањето Гаранција
· Купувачите плаќаат враќање и замена на превозот цена
· Ние нема да се вратат на било труд цена
Услуга На Клиентите
· Било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа, освен викенд и празник

Основните својства

Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Објектот Висина:
1.5CM
Објектот Тежина:
600G
Производителот Дел Број:
342
Специјални Функции:
трки и подесување автомобил гориво пумпа
Објектот Ширина:
3.125CM
Објектот Должина:
5CM
Бренд Име:
MOSTPLUS
Осветленост Par Број:
walbro gss342
Гаранција:
една година
Состојба:
Нови
боја:
Сребро.
Автомобил Производител:
За Lancia
is_customized:
Yes

Додатоци на производот