0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
MOSTPLUS 340LPH Високи Перформанси Intank Гориво Пумпа За Тојота Celica MR2 Турбо Collora Celica Cressida 341H7

MOSTPLUS 340LPH Високи Перформанси Intank Гориво Пумпа За Тојота Celica MR2 Турбо Collora Celica Cressida 341H7

DEN 959.52
Това е достапна

Количина на стоки


340 LPH Високи Перформанси Intank Гориво Пумпа За Тојота
За нас
Ова е Chancing перформанси гориво Пумпа, и имаме 10 години искуство во продажба на перформансите на гориво пумпа за САД на пазарот. Нашите производи се произведени строго според ISO/TS 16949 и QS9000. Нашите пумпи работи многу тивко страна на споредба со Walbro оној кој е добро знаете дека на бучава.
Ставка опис
· За гориво Пумпа : Impeller дизајн за тивко работење
· Гориво Цедилка : 30 микро искачување на густината на материјалот.
· Универзален полнач.
· Сунѓерот Ракав & Гума подигнат вклучени!
· Бели пластични црева
· Нерѓосувачки Челик Стеги : 2 парчиња.
· Токму исто како погоре наслов слика покажа!
Перформанси
· Напон : 12-13.5 V
· Притисок опсег : 0-100 PSI
· Проток : 340 LPH
· Коњски сили Способности : до 600 Hp
Димензии
· Вкупна Должина (совет за тл) : 5"
· Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 3 1/8"
· Пумпа Тело Со Дијаметар : 1 1/2"
· Влезот Дијаметар : 3/4"
· Штекер Дијаметар : 5/16"
Примена
Chancing-340 341 LPH Гориво Пумпа ќе се вклопи во секој модел, мотор, тип или стил за сите возила наведени :
1985-1991 Toyota Camry
1983-1993 Тојота Celica
1985-1993 Тојота Е Корола
1985-1992 Тојота Cressida
1985-1995 Тојота MR2
1993-1998 Тојота Супра ТТ
1984-1992 Тојота Супра Turbo
Превозот
· ракување со времето :
· Превозот Услуга : Се Разликуваат
· Превозот време : се Разликуваат
· По превозот, следење Бр. на располагање од страна на порака
· Како Русија купувачот, pls оставите вашето име и презиме информации, вклучувајќи го вашето име, отецот име и презиме, со цел да го исчистите стоки без проблеми.
· Како Бразил и Аргентина купувачот, pls оставете го вашиот CNPJ или CPF Бр. пред плаќање
Враќање
· Наплата важи во рок од 15 дена по датумот доставени
· Враќање на средствата ќе бидат дадени како пари назад или замена
· Парите помалку товарни трошоци ќе бидат надоместени поради своја вина
· Ставка мора да се врати во оригинално пакување исто како и достигна
· Купувачи се одговорни за враќање превозот цена.
Гаранција
· Две Години по добивањето Гаранција
· Купувачите плаќаат враќање и замена на превозот цена
· Ние нема да се вратат на било труд цена
Услуга На Клиентите
· Било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа, освен викенд и празник

Основните својства

Специјални Функции:
трки и подесување автомобил пумпи за гориво
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Објектот Висина:
1.5CM
Објектот Тежина:
600G
Објектот Ширина:
3.125CM
Објектот Должина:
5CM
Производителот Дел Број:
341
Бренд Име:
MOSTPLUS
Осветленост Par Број:
Walbro GSS341
Гаранција:
една година
Состојба:
Нови
боја:
Сребро.
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
За Тојота

Додатоци на производот