0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
DC 12V/24V,0-110 целзиусови Степени,Brushless циркулација на крвта се пумпа,Соларни/гас/електрични топла вода во бојлер,под притисок бустер Потопна

DC 12V/24V,0-110 целзиусови Степени,Brushless циркулација на крвта се пумпа,Соларни/гас/електрични топла вода во бојлер,под притисок бустер Потопна

DEN 1228.80
Това е достапна

Количина на стоки


Опис на производот:
Не се плаши од вода, не се плаши од влажни, не протекување на струја, 12 V/24 V безбедно напон.
Не се плаши од лер, не се плаши да го држат вода, немаат ауспух, без инсталација на ветер барања. Mute, долг живот
Оперативен напон : DC 12/24 V
Течност температура : 0 ~ 110 ℃
Живот : повеќе од 40.000 часа
Тежина : 200g
Пумпа големина : 92 × 63 MM
Апликацијата примери : разладниот систем, за циркулација на вода систем, сончевата топлина колекција циклус, соларни температура циклус, бојлер вода цевковод циклус, топла и ладна вода pressurization, фонтани за пиење, вода, транспорт, соларни системи за греење, душеци, да се загрее, фонтана, итн.
Оваа пумпа е amphibious пумпа,потопна(ладна вода),не подводни(топла вода).
Електричен бојлер инсталација дијаграм :
Гас бојлер инсталација дијаграм :
Соларен бојлер инсталација дијаграм (не-притисок тип електричен бојлер) :
Едноставна туш инсталација дијаграм :
Детали за производот :

Основните својства

Напон:
12V 3m 7L per min, 12V 6m 12L per min, 24V 6m 12L per min, 24V 9m 20L per min
Бренд Име:
SURGEFLO
Структура:
Површинска Циркулација На Крвта Се Пумпа
Притисок:
Висок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
BR-WS
моќност:
10W-40W
Гориво:
Магнетна сила
Употреба:
топла вода циркулација на крвта се пумпа
Теорија:
циркулација на крвта се пумпа
Примена:
Апарати за домаќинство
Моторни:
Brushless Мотор

Додатоци на производот