0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-29 %
СУМ FM Радио со Итни Светло LCD Екран Радио Приемник Преносни Рака Чудак Динамото Гроздобер Радио

СУМ FM Радио со Итни Светло LCD Екран Радио Приемник Преносни Рака Чудак Динамото Гроздобер Радио

DEN 1018.00
DEN 1433.76
Това е достапна

Количина на стоки


СУМ FM Радио со Итни Светло LCD Екран Радио Приемник Преносни Рака Чудак Динамото Гроздобер Радио
Карактеристики : Радио / снимање тип : радио квалитет на Звукот избор : портокалова : USB интерфејс, изградена-во собраниски Канал избор на метод : прирачник за Радио Продавници : AM / FM Номинална фреквенција : 76-108 (HZ) Материјал : ABS, Отценети напон : 3.6 (V) Номинална моќност : 0.3 (W) Батерија Спецификации : Литиум батерија Бенд Тип : Две бендови FM фреквенција : 76-108 Радио подесување метод : digital tuning СУМ фреквенција : 522-1710 Номинална фреквенција : 76-108 (HZ) Канал : Моно Динамото моќ : 5 V 300-400 MAH на Радио фрекфенција : FM:76-108 MHZ СУМ:522-1710 KHZ Аларм е поголема од 90db батерија : 3.7 V 120 MAH
Големина на : 13 * 5.5 * 4.5 cm
Бруто тежина : 140g
боја : Бела
Полнење на владата :
рака авто-генерација, USB 5 V напојување полнење (со исклучок на полначот)
Карактеристики : 3 LED осветлување, СУМ FM висока чувствителност радио, итен алармот да се огласи, на итни мобилен телефон полнење, ноќта флуоресцентни налепница, компас
Сијалица тип : LED
Користење на животната средина : од суштинско значење дома, отворен автомобил, ноќ осветлување, рекреација, итна помош
Се тресат постои електрична енергија, итен случај, моќ испади не се плашат : 120-140 r / мин, рака-извит одржлив напојување, потресена 40-60 минути, безбедно исклучување случај, препорачливо е да се задржи на рака се тресат за 3 минути Електрична енергија, за да се постигне најдобар итни ефекти
Итни телефонски полнење, итен лесно да се справи со
СУМ-FM двојна бенд радио
3 LED светло : ниска потрошувачка на енергија, висока осветленост, долг живот : до 20-25 lumens, на зрачењето оддалеченост од околу 20-30 M, услугата живот до 100,000 часа
USB полнење : надворешно напојување МИКРО USB интерфејс, преку компјутер со USB-порта или 5 V мобилен телефон држачи за полнење да се појави на производот (не вклучувајќи го полначот)
Компас : треба да го користите рака чудак отворен паралелно на трупот на авионот, да се избегне вграден мотор магнет пречки на компас
Флуоресцентни налепници : По бел ден апсорпцијата, флуоресцентни налепници во текот на ноќта luminescence, а потоа се најде на итни светло повторно во темница (налепници треба светлина во тетратката)
Говорник : Надворешни звучници : Hi-Fi моно, јасен и гласен звук, радио репродукција и итни звучна сигнализација
Итни Сирената : им Помогнам на префрлат на СИРЕНАТА да бип, сигнализација, повик ефект
Производот се прикаже :
Pacakge Листата :
1x AM FM радио,
1 Xcharging кабел,
1 Xmanual,
1 Xbox

Основните својства

Bluetooth:
No
Пакет:
Yes
Бренд Име:
ICHENLE
Тип:
AM / FM
WIFI:
No
Број На Модел На:
радио fm Играч
Напојување:
Батерија На Пакет
Екранот:
Yes
Стил:
Преносни
Функција:
Светло,Вградениот Звучник
Димензии (WxHxD):
13*5.5*4.5 cm
Тело Материјал:
Метал
функција 1:
радио fm am
функцијата 2:
радио со Итни Фенерче
Функција 3:
радио fm MP3 Плеер

Додатоци на производот