0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-29 %
На 20 милиони црево + млазници Наводнување капка по капка Систем за Микро Наводнување капка по капка Систем

На 20 милиони црево + млазници Наводнување капка по капка Систем за Микро Наводнување капка по капка Систем

DEN 767.00
DEN 1079.52
Това е достапна

Количина на стоки


На 20 милиони наводнување капка по капка систем во градината и стаклена градина,
4/7" Цревото 20 m
1/2"-3/4" Допрете го адаптерот 1 buc
Млазницата 20 компјутери
3-Начин tee конектор 19 компјутери
Црево ender 1 buc
Лента 1 Ролна
Предности & Придобивките на Системи за Наводнување капка по капка
Во ова време на вода и ресурси конзервација, дом наводнување капка по капка систем го прави смисла. Дома наводнување капка по капка систем обично е помалку скапо да го инсталирате од конвенционалните подземни ПВЦ системи за наводнување и наводнување капка по капка користи многу помалку вода.
Вода Конзервација - наводнување капка по капка системи ќе ви овозможи ефикасен систем за наводнување со доставување на вода каде што е потребно - во многу корените на растенијата. Како резултат на тоа, вода не се потроши на листовите или во почвата. На наводнување капка по капка систем е дизајниран да значително да ги намали шансите за испарување и навлегла. Двете се чести со традиционалните системи за наводнување, каде водата е често доставени по стапка поголема од почвата може да го апсорбира тоа.
Намалување на Плевел Раст - Кога водата се применува со користење на конвенционалните sprinkler систем за наводнување, сè се навлажни. Од дома за наводнување капка по капка систем се однесува вода на коренот зона на вашата растенија, на просторот помеѓу растенија остане сува. Ова во голема мера го инхибира плевел семе ртење. Ако почвата останува сува, повеќето семе ќе не ' ртат. Пејзажот одржување потребно помалку време со почеток наводнување капка по капка систем.
Намалување на Растенијата Стрес - Кога растенијата се длабоко, во согласност наводнување, тие напредува. Неефикасни, плитки за полевање може да придонесе да се засади стрес. Промовирање на здрав раст и болест отпор растенија во вашиот дом градина со наводнување капка по капка систем.
Исклучително Флексибилна Примена - да имаат многу наводнување капка по капка инсталација опции со наводнување капка по капка цевки, фитинзи и emitters. Наводнување капка по капка е хармоничен систем за наводнување, кои лесно може да се инсталира на падините или рамни терени. На наводнување капка по капка систем е совршен систем за наводнување, чудно е облик на пејзажи и windy области. Постојните sprinkler системи може да се retrofit со наводнување капка по капка со многу малку напор.
Одвојте Пари - Еднаш наводнување капка по капка систем е инсталиран, ќе се користи помалку вода за наводнување. Ако вашиот дом е на добро, ќе забележите драстичниот пад во вашата транспорт трошоци. Со наводнување капка по капка систем, повеќе нема потреба да се претвори вода во вашата градина. Автоматизира вашиот дом наводнување капка по капка систем со наводнување контролер и се елиминира потребата да платат некој да вода на вашиот пејзаж додека сте на одмор. Со намалувањето на растителни болести и несакани плевели, вашиот градинарство на трудот и трошоци за одржување, исто така, ќе се откажат значително.
Превозот 1) на Нашите процесот време е 1-3 дена по Исплата Потврди. Ако имате било какви други прашања, ве молиме контактирајте со нас. 2) Ние обично забелешка на вашиот парцела како Подарок во некоја пониска вредност. 3) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. 4) Бесплатен превозот преку Кина пост Воздух mail или ако сакате побрзо начин можете да изберете и други алтернативи. Трговија на големо 1) Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали. 2) Некои од објектите исто така нудиме OEM услуга.

Основните својства

Тип:
Распрскувачи
Бренд Име:
ZY
Пластични Тип:
ABS
Број На Модел На:
DI004
Sprayer Тип:
пумпа
Материјал:
Пластични
Должина:
20m
црево големина:
4/7
Количина на Млазници:
20 компјутери
3 начин tee конектор:
19 компјутери
Покривајќи површина дијаметар:
80 см
is_customized:
Yes

Додатоци на производот