0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Бесплатен Превозот 2scale Brix и Salinity Црна Зафат Рефрактометар RHS-28BrixATC

Бесплатен Превозот 2scale Brix и Salinity Црна Зафат Рефрактометар RHS-28BrixATC

DEN 1055.52
Това е достапна

Количина на стоки


Salinity Brix Рефрактометар RHS-28 Brix ATC
Спецификација
l Мерен Опсег : Brix : 0-32%Brix
l Salinity : 0-28%salinity
l Мини скала : 0.2%Brix, 0.2%salinity
l Автоматска Температурна Компензација Опсег : 10°C-30°C
l ја Одредува количината на растворени сол и растворени цврсти материи
l Одобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедност
l Трајни и изграден за да трае долго
l Тешки и лесни со своите алуминиумска конструкција
l Лесно да се фокусираат и калибрирање
l Точни тестирање резултати загарантирана
l Направени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гума што го прави лесен
l Cushioned со мека & удобно не се лизга гумени
l Исклучително лесен-за-користење и калибрирање
Функција
Овие модели се развиени за мерење на сол во саламура и подготвена храна решение. Тоа е целосно опремена со ATC дека автоматски ќе се прилагоди себе да се поправи температурни разлики во текот на употребата. Способен за мерење со висока точност и дава прецизни резултати. Тоа е опремен со живописни и остри reticle шема за лесно и удобно читање. Таа користи амбиентална светлина само и без батерии се потребни. Направени од страна на искусни занаетчии и, најверојатно, нема да се прекине!
Додатоци се вклучени :
Pipette + 1pcs pipettes * упатство за ракување * Мини-завртка возачот * Мека заштитна за носење
Гаранција :
Понуда 1 години гаранција
Политика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days. Ние ќе ви помогнеме во враќањето на точка(а) за замена. Неисправни точка(а) мора да се врати во целост со спакувани материјал без да се користи. Враќајќи се неисправни item(s) ќе биде на купувачот и трошок.Откако ќе го добиете вашиот врати единица, Ние ќе ги испита единица во рамките на 7days.Потоа ќе ви испрати нова цена-бесплатен замена единица. Сопствени Даноци мала парцела ќе биде помалку веројатно да се наметнуваат даноци или давачки од страна на царинската управа.Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цената на превозот цена. Тоа е купувачот одговорност кога incured. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Повратни информации политика, Ние ќе остави Позитивни Повратни информации по уплата е beenreceived. Вашето мислење е исклучително важно tous.Ако не сте задоволни со нашата предмети. Не заборавајте да ни даде 5 започнете со повратни информации.

Основните својства

Тежина:
165g
Brix Опсег:
0-32%Brix
Brix Мин. Div.:
0.2%salinit
Мерен Опсег:
0-28%salinity
Мин. Div.:
0.2%Brix
Употреба:
Salinity
Број На Модел На:
RHS-28BrixATC
Големина:
200mm
Производи име:
Brix и Salinity Црна Зафат Рефрактометар RHS-28BrixATC
производи големина:
200mm
производи тежина:
165g
производи бои:
Црна зафат
производи серија:
Традиционалните Рефрактометар

Додатоци на производот