0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-7 %
DC 12V Мултифункционален Авто-заклучување Реле САЛАДИН Циклус Тајмер Модул Доцнењето Switch L15

DC 12V Мултифункционален Авто-заклучување Реле САЛАДИН Циклус Тајмер Модул Доцнењето Switch L15

DEN 212.00
DEN 227.52
Това е достапна

Количина на стоки


Спецификација :
Модул Функции :
Answer : ___________________________ Note : CE030 мултифункционален реле контрола модул, специјално дизајниран за голем број на корисници со различни потреби, употребата на микро-контролор како примарна единица за Контрола, претходно 18 видови на функции, и може да биде врз основа на корисничките потреби, да ги прилагодите и да додадете други специфични функции. Вистински висок квалитет моќ реле модули, висока моќност висок напон транзистори, црвена, сина сигнал светла, воена одделение двострано PCB одбор, крпа одбор да се разгледа сеопфатна, стабилни перформанси, може да се широко се користи во различни моќ контрола тип апликации. Типични апликации : Дома осветлување систем/Далечинска контрола на копчињата/Далечинското заклучување/Smart Home / Насловна Автоматизација/DC 12 V LED осветлување/Флуоресцентна светилка
12 V DC Мотор/Флуоресцентна светилка/Автомобилската електроника/PLC/Индустриска автоматизација и контрола на Нова надградба на верзија 3.0 (Еден чип решение), модулот функции со осум видови пред, се зголемил на 18 видови, за да се задоволат потребите на повеќе апликации; Ниско ниво предизвикани, opto-изолирани влезови се зголеми понудата анти-обратна функција, власта нема да ја оштети модул ред; Користи врвен квалитет висок напон за напојување модули, дискретни напојување пред замена на системот за повеќе стабилен и сигурен; Зголемување на 0.1 секунди на времето, точноста на мерењето од претходната 0.1 секунди, надградба на 0.01 секунда; Зголемување на автоматска заштеда на енергија функција, корисниците можат самостојно да го поставите. DC : 5 V/12 V Големина : (L*W) 7.60*4.50 cm/2.99"*1.77"(Прибл.) Количина : 1 Pc Совети : Функција 1-8 на моќ-up авто-старт функција 9-18 бараат ниски пулсот сигнал (ниска траење е пократок од 20ms, во натамошниот текст исти) активирањето на почетокот. Функција 1 :
Времето Избор : По моќ, време на чекање реле повлече Т1 Т1 помеѓу 0.1 секунди -270 часа прилагодливи, CH1 интерфејс до ниско ниво на пулсот сигнал, повторете ја горната функција; Функција 2 :
Времето на исклучување : кога моќта реле, време на чекање реле дисконектирани Т1 Т1 помеѓу 0.1 секунди -270 часа прилагодливи, CH1 интерфејс до ниско ниво на пулсот сигнал, повторете ја горната функција; Функција 3 :
Времето отсвират повторно : По моќ реле да не се повлече, одложувањето на времето T1 достигне реле е енергија; повлече реле исклучите по T2 пристигнување време, одложување на времето T1 и T2 во 0.1 секунди -270 часа помеѓу прилагодливи, CH1 интерфејс за
ниска пулсот сигнал, повторете ја горната функција; Функција 4 :
Времето и потоа се повлече исклучување : По моќ, веднаш да се повлече реле, реле исклучите доцнењето Т1 по пристигнувањето; T2 пристигнат по прекинување временско реле, -270 час во 0.1 секунди задоцнување време меѓу T1 и T2 се прилагодува за да CH1 интерфејс ниска пулсот сигнал, повторете ја горната функција; Функција 5 :
Бесконечна јамка времето на чекање на 1 : По моќ реле да не се повлече, по одложувањето на времето T1 достигне реле е енергија; повлече реле исклучите по време T2 пристигнува, а потоа повторете ја горенаведената состојба, доцнењето T1 и T2 на 0.1 прилагодливи помеѓу втората -270 часа, давање на ниско ниво пулсот сигнал CH1 интерфејс, можете да го рестартирате на горенаведените функции; Функција 6 :
Бесконечна јамка времето на чекање 2 : По моќ, веднаш да се повлече реле доцнењето Т1 достигне реле исклучен; пристигнат по прекинување време T2 реле, а потоа повторете ја горенаведената состојба, доцнењето T1 и T2 во 0.1 секунди прилагодливи помеѓу -270 часа, давање на ниско ниво пулсот сигнал CH1 интерфејс, можете да го рестартирате на горенаведените функции; Функција 7 :
Конечни јамка времето на чекање на 1 : 5 врз основа на функционалноста, зголемување на бројот на циклуси функција, овој пат меѓу T1 и T2 во 0.

Основните својства

Бренд Име:
OOTDTY
Теорија:
Временско Реле
Број На Модел На:
46673,y102
Употреба:
Општа Намена
Заштита На Функција:
Други
Контакт Оптоварување:
12v

Додатоци на производот