0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Дербито Универзална Радијатор Легура Coolant се Вртат Тенџере се Издише Воздух Сепаратор Резервоарот Мотор Coolant Фати Може да TK-YX9403FSX

Дербито Универзална Радијатор Легура Coolant се Вртат Тенџере се Издише Воздух Сепаратор Резервоарот Мотор Coolant Фати Може да TK-YX9403FSX

DEN 526.56
Това е достапна

Количина на стоки

TANSKY -Радијатор Издише Резервоарот за Полнење на Универзал - Одговара на сите Возила Домашни, Европски, Јапонски TK-YX9403 FSX =========================================================================== Нашиот Објект сите 100% тест пред да ја напушти фабриката,тие мора да помине на квалитетот на преглед. Секој купувачот ве молиме одбра подобар квалитет и верник Epman трки нема најниска цена, но за да се задржи висок квалитет. ============================================================================================= 0.4 Ltr Капацитет
60mm Дијаметар на Резервоар
195mm Целокупната Должина со Капа
4 x 5/16" / 8мм Бодликава Пристаништа Комплет се состои од следните делови : Алуминиум Издише Резервоарот Радијатор Капа Црева Црево Стеги Хардвер Монтажа на Оваа аукција е за Нови Алуминиумски Издише фати резервоарот доверба стил. · .Направена од Алуминиум · Елиминирање на воздушен меур од над греење · Идејата за Песна или Автомобил Лебдат · Доаѓаат со радијатор капа · Монтирање Комплет за Монтажа заградата Опис : Радијатор Издише Резервоарот Комплет дизајниран е за трки со мотори, како и денес е компактен производство на мотори. На Titek Радијатор Радијатор Издише Резервоарот е дизајниран да биде поефикасен начин за да се пополни и одржување на систем за ладење, и да се обезбеди било воздух во системот може да избега. Ова работи со тоа што дозволува да се поврзете популарни coolant пасуси како што се пониски радијатор црево, цилиндар на главата, проширување резервоарот или радијатор вратот во клучните места заедно, за да им овозможи на вашиот систем да се пропустливи, па нема меурчиња ќе се заробени во системот, предизвикувајќи coolant да не проток оптимално, и да предизвика да се прегрее. Еден од најважните аспекти за одржување на вашиот мотор, и вашиот автомобил перформанси, е обезбедување на моторот може да работи кул, и систем за ладење може да работи како што треба. Особено на модифицирани возила, систем за ладење се бара посебно внимание.

Основните својства

Тип На Објект:
Резервоари За Гориво
Објектот Висина:
00inch
Материјал Тип:
Алуминиум
Објектот Должина:
00inch
Модел Година:
2013
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Универзална
Име На Модел:
TK-YX9403FSX
Бренд Име:
TANSKY
Објектот Тежина:
0.6kg
Објектот Ширина:
00inch
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
јачина:
На 0,4 L
Subtype:
overflow резервоарот
Состојба:
Бренд Нови
Доаѓаат со радијатор капа:
Yes
Уметничкото Дело:
ПОЛИРАН АЛУМИНИУМ
Име:
Издише Резервоарот Радијатор
Име 2:
Моторот Coolant Може Да Се Фати
Намената:
Менување/ Подобрување На
Тип:
Ладење, AC & Греење

Додатоци на производот