0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-31 %
DL-L 4CH CV 0/1-10V DMX512 Декодер;DMX512 да 0/1-10V сигнал декодер со дигитален дисплеј DMX512 led контролер

DL-L 4CH CV 0/1-10V DMX512 Декодер;DMX512 да 0/1-10V сигнал декодер со дигитален дисплеј DMX512 led контролер

DEN 944.00
DEN 1368.00
Това е достапна

Количина на стоки


ДОЛАРИ 24.98-27.98 /100000015 ДОЛАРИ 6.99-13.63 /100000015 ДОЛАРИ 8.00-22.43 /100000015 ДОЛАРИ 8.28-15.39 /100000015 -15.38 /100000015 -13.00 /100000015 -23.12 /100000015 ДОЛАРИ 8.00-12.41 /100000015 ДОЛАРИ 7.53-43.13 /100000015
Краток преглед
● DMX512 да 0/1-10 V сигнал декодер со дигитален дисплеј.
● 4 канал 0/1-10 V аналоген сигнал или 5 V / 10 V PWM сигналот (треба прилагодите) излез.
● Поврзете со 0/1-10 V текст затемнување возачот, како што е 0-10 V dimmable напојување.
● DMX декодира mode / самостојна RGB/RGBW mode / самостојна 4 канал dimmer режим.
● Стандардна DMX512 во согласност интерфејс, DMX адреса екранот, поставете DMX адреса слободно.
● Согласност со најновите DMX512, DMX512(1990), DMX512-А, RDM V1.0 (Е1.20 - 2006 ESTA Стандард) стандардни протоколи.
● RDM bi-directional комуникациска функција, може да остварат меѓусебен дијалог меѓу DMX господар и декодер. на пример, можете да го поставите DMX декодер адреса од страна DMX господар конзола.
● Compatial со нашите DMX господар и било висок квалитет DMX господар од други производители.
● Под самостојна RGB/RGBW контролор на владата, имаат 24 видови режим, може да бидат статични боја, скок или постепено промена на стил, прилагодлив брзина и светлината.
● Под самостојна 4 канал dimmer режим, секој канал ја прилагодите јасноста на боите самостојно, и да заштедите до 8 групи светлината.
● 1/2/4 DMX канал декодира по желба.
● 0-10 V или 1-10 V излез по желба.
● Висока или ниска PWM фреквенција по желба.
● Се логирате или линеарна затемнување крива задолжително.
● За DL, din железнички или завртка монтирани по желба.
Нето тежина : 130g
ДОЛАРИ 7.53-18.99 /100000015
-26.50 /100000015 ДОЛАРИ 8.28-15.99 /100000015

Основните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Број На Модел На:
DL-L
Материјал:
ABS
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Режим На Конекција:
.
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
YJBCo
Осцилација фреквенција:
.
Далечински Растојание:
.
Max. Оптоварување На Моќ:
.
Wattage:
.
Гаранција:
2
Напон:
85-265V
Controled Метод:
dmx512
Карактеристики:
4CH Константен Напон 0/1-10V DMX512 Декодер
Влезен Напон:
85-265VAC или 12-24VDC
Повратен Сигнал:
0/1-10 V аналогни или 5V/10V PWM

Додатоци на производот