0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-31 %
D4-L 4CH CV DMX512 декодер 12-36V 5A DMX512 & RDM Декодер 5A*4CH излез со дисплеј за прилагодување dmx адреса

D4-L 4CH CV DMX512 декодер 12-36V 5A DMX512 & RDM Декодер 5A*4CH излез со дисплеј за прилагодување dmx адреса

DEN 911.00
DEN 1320.00
Това е достапна

Количина на стоки


ДОЛАРИ 24.98-27.98 /100000015 ДОЛАРИ 6.99-13.63 /100000015 ДОЛАРИ 8.00-22.43 /100000015 ДОЛАРИ 8.28-15.39 /100000015 -15.38 /100000015 -13.00 /100000015 -23.12 /100000015 ДОЛАРИ 8.00-12.41 /100000015 ДОЛАРИ 7.53-43.13 /100000015
Краток преглед
● 4 канал PWM константен напон / постојан струја DMX декодер со дигитален дисплеј.
● DMX декодира mode / самостојна RGB/RGBW mode / самостојна 4 канал dimmer режим.
● DMX адреса екранот, поставете DMX адреса слободно.
● Согласност со најновите DMX512, DMX512(1990), DMX512-А, RDM V1.0 (Е1.20 - 2006 ESTA Стандард)
стандардни протоколи.
● RDM bi-directional комуникациска функција, може да остварат меѓусебен дијалог меѓу DMX господар и
декодер. на пример, можете да го поставите DMX декодер адреса од страна DMX господар конзола.
● Под самостојна RGB/RGBW контролор на владата, имаат 30 режим, може да бидат статични боја, скок, флеш, постепено
промена на стил, прилагодлив брзина и светлината.
● Под самостојна 4 канал dimmer режим, секој канал ја прилагодите јасноста на боите самостојно, и да заштедите до
8 групи светлината.
● 1/2/4 DMX канал декодира по желба.
● Висока или ниска PWM фреквенција по желба.
● Се логирате или линеарна затемнување крива задолжително.
● Работа со енергија repeater да се прошири излез unlimitedly.
Пакет :
1 компјутер D4-L Led DMX Декодер
ДОЛАРИ 7.53-18.99 /100000015
-26.50 /100000015 ДОЛАРИ 8.28-15.99 /100000015

Основните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Карактеристики:
4CH CV DMX512 декодер
Материјал:
ABS
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Напон:
12-24V
Бренд Име:
YJBCo
Wattage:
240-720
Далечински Растојание:
.
Број На Модел На:
D4-L
Применливи Светла:
rgbw led лента
Max. Оптоварување На Моќ:
480
Осцилација фреквенција:
50/60Hz
Гаранција:
2
Режим На Конекција:
dmx512
Controled Метод:
dmx512
Излез Тип На:
PWM константен напон
Излезна Струја:
4CH, 5A/CH

Додатоци на производот