0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
Бесплатен Превозот! 10pcs RXB32 фреквенција : 315MHz ~ ~ 914.5 MHz, ПРАШАЈТЕ го / OOK superheterodyne приемник модул сензор

Бесплатен Превозот! 10pcs RXB32 фреквенција : 315MHz ~ ~ 914.5 MHz, ПРАШАЈТЕ го / OOK superheterodyne приемник модул сензор

DEN 1264.00
DEN 1487.04
Това е достапна

Количина на стоки


Бесплатен Превозот! 10pcs RXB32 фреквенција : 315 MHz ~ ~ 914.5 MHz, ПРАШАЈТЕ го / OOK superheterodyne приемник модул
ПРАШАЈТЕ / OOK superheterodyne приемник модул RXB32 Оперативни фреквенција : 315 MHz; 43.92 MHz; 868.35 MHz; 914.5 MHz Моќ влезниот напон спектар : 3.6 V-5.8 V Детали за Производот Карактеристики на Производот ( 1 ) Примање чувствителност на -12d Bm; ( 2 ) Оперативниот фреквенција : 315 MHz; 43.92 MHz; 868.35 MHz; 914.5 MHz ( посебни фреквенција може да се прилагоди според барањата на клиентот ) ( 3 ) Моќ влезниот напон спектар : 3.6 V-5.8 V; ( 4 ) Ниска потрошувачка на енергија , 3.3 V 43.92 MHz, 6.0 м/3.3 V 315 MHz, 4.8 m A; постојан трансфер на податоци го оценувате да 10kbps 's ( Манчестер кодирани ) ( 5 ) копче за Овозможи на владата е најниска потрошувачка на енергија може да се направи 50n A; (6) Добар Избор Факултативна и скитници зрачење сузбивање , лесно со CE / Fcc international certification ; ( 7 ) Добра локален осцилатор зрачење потиснување, со повеќе приемник модули можат да работат заедно ( Односно единствен приход ) и не треба да се мешаат со друг , на растојание користи заедно не влијае на приемот . ( 8 ) Температура опсег : -40-85 степен може да работи дури и во тешките собна температура. Апликации ( 1 ) далечински управувач автомобил вратата на прекинувач (RKE); ( 2 ) далечински управувач вратата за настроената ; ( 3 ) безжична безбедност аларм ; ( 4 ) далечински управувач завеси ; ( 5 ) безжични индустриски контролорот ; ( 6 ) за безжичен пренос на податоци. Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . се надевам да се направи бизнис со вас
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union. Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби . Превозот : Ние Брод на Светот, но Италија, Нигерија, Бразил ќе трае долго време на испорака . Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Или не, ве молам, точно пред плаќање Брод на светот од Хонг Конг во рамките на 12-24 часа по уплатата завршена примена, и ќе ви даде на следење на број побрзо. понекогаш ние ќе го испрати со рамен пост воздух mail ако само еден ниска цена цел.Се надевам дека ќе разбере. ве советуваме превозот од DHL, или ЕМС ,и ние да се даде попуст за вас,може да се примени во 4-9 дена . тоа трае околу 15-30days. обично, ако превозот од Кина/Хонг Конг пост воздух mail Повратни информации : повратната информација е многу важно за нас, pls ме напушти 5 ѕвезди повратни информации доколку не сте задоволни со нашата служба и нашите предмети,или pls контакт со мене, ако има некој проблем со нашите објекти.ние ќе се реши што побрзо. Гаранција и Враќање : 12-месеци Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Купи со доверба Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле. Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Вашето име аукција број, а причина за да се вратите треба да бидат вклучени во е-маил. Сите предмети вратени мора да ги содржи сите оригинални материјали за пакување. Ве молиме repack објектот внимателно. Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најдат неисправни. Во случај соодветна замена не е достапна, тогаш на враќање ќе бидат издадени. Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа. Се врати превозот е да се плати од страна на Купувачот. ЗА НАС : имаме многу повеќе производи, pls контактирате доколку ви треба.добредојдовте на големо.

Основните својства

is_customized:
Yes
Тип:
Влажност Сензор
Материјал:
полимер
Употреба:
Магнетен Сензор
Теорија:
ултразвучно сензор
Излез:
Аналогни Сензор
Број На Модел На:
Нови

Додатоци на производот