0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
BO-01 1PC LM2596 LED Драјвер DC-DC Чекор надолу Прилагодливи CC/CV Напојување на Модулот

BO-01 1PC LM2596 LED Драјвер DC-DC Чекор надолу Прилагодливи CC/CV Напојување на Модулот

DEN 51.84
Това е достапна

Количина на стоки


Тежина : 13 g
Боја : како на сликата шоу
Големина : 46mmx23mmx10mm/1.81"x0.91"x0.39"(инчен) (приближно )
Карактеристики :
1.Фиксна пак светилка тековната за 0,1 пати вредноста на постојан струја (полнење кога се користи за да се идентификуваат дали батеријата е полна);
2. Зголемено внесување обратна поларитетот заштита диоди;
3. Користење посветен референца IC, и висока прецизност примерок отпорник, така што постојан струја е постабилна, (20 степени до 100 степени, на постојан струја 1А, кога температурата лебдат на помалку од 1%).
Особено погоден за LED драјвер
*Висока-LED диоди постојан струја диск
*Литиум батерија полнач (вклучувајќи ferroelectric)
*4 V, 6 V, 12 V, 14 V, 24 V батерија полнач
*Никел кадмиум, никел метал hydride battery пакет полнач
*Соларни панели и ветерни турбини
Спецификации :
*Модул Својства : не-изолирани постојан струја и напон на модул
*Исправање : не-синхрони исправање
*Влезен напон : 7 V-35 V
*Излезен напон : 1.25 V-30 V
*Излезна струја : прилагодлив максимална 3А
*Конверзија ефикасност : 92% (највисок)
*Префрлање на фреквенција : 150 KHz
*Излез бран : 50m V (макс) на 20 милиони пропусен опсег
*Оптоварување Регулатива : ± 0.5%
*Регулација На Напон : ± 2.5%
*Оперативен Температура : -40 ° to +85 °
Употреба на батеријата :
* Бидете сигурни дека на напон и струја од батерија што треба да се наплатат
* Прилагодите на константен напон potentiometer да се направи излезниот напон истата да ја полните напон
* Potentiometer на Вредноста на Ветер : насока на стрелките на часовникот (зголемување), спротивно од стрелките на часовникот (намалување)
*Користете multimeter во 10 A тековната скала за мерење излез краток спој струја, и да се приспособат на сегашниот potentiometer да бидете сигурни дека на излез тековната да се очекува полнење тековната вредност
* Цената струја на трансфер светилка е стандардно 0.1 време на полнење струја (константна струја вредност)
* Поврзани за батеријата и да се обиде да полнење (за претходната 5 чекори, модул на текст терминал е поврзан со извор на енергија, излез оптоварување НЕ е поврзана со батерии).
LED за Постојан Струја Возачот за Употреба :
* Осигурајте се дека оперативниот сегашните и Max оперативен Напон на LED што треба да се вози.
* Прилагодите на константен напон potentiometer да бидете сигурни дека излезниот Напон е до LED Max оперативен Напон.
*Користете multimeter во 10 A тековната скала за мерење излез краток спој струја, и да се приспособат на сегашниот potentiometer. За да бидете сигурни дека на излез тековната да се очекува LED оперативни струја.
* Се приклучат LED, тест (За над 3 чекори, модул на текст терминал е поврзан со извор на енергија, излез оптоварување НЕ е поврзана со LED).
Опсегот на примена :
Полнење за литиум јон батерии : кога литиум јонска батерија напон е на ниско ниво. Ако користите константен напон на полнење директно. Поради притисок е премногу голем, што доведува до батеријата штета. Па така од почетокот да се користи на постојан струја на полнење. Кога полнењето на одредени, автоматски се префрлите назад на константен напон на полнење.
Полнење крива како што е прикажано подолу : црвена е актуелна, син е на напон.
Пакет се Вклучени : 1 x LM2596 DC-DC Чекор надолу Прилагодливи Напојување на Модулот Конвертор LED драјвер

Основните својства

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Тип:
Вибрации Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
LM2596 LED Драјвер DC-DC
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
Отпор Сензор
is_customized:
Yes

Додатоци на производот