0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Дигитални Ултразвучно Стакло Дебелина Метар Мерач 1.5~200mm Челик Леано железо Алуминиум Црвено бакар Месинг Цинк Кварц стакло Тестер

Дигитални Ултразвучно Стакло Дебелина Метар Мерач 1.5~200mm Челик Леано железо Алуминиум Црвено бакар Месинг Цинк Кварц стакло Тестер

DEN 7579.20
Това е достапна

Количина на стоки


Најновиот модел меѓу дебелина метар. Ова ново подобрување на метар нови карактеристики вклучува автоматско исклучување , инстант millimeter (mm) да инчен (во) конверзија и повеќе точни. Тоа е многу лесен и лесно да се работи, макар што е комплексна и многу напредни уред. Тоа е користење на Microcomputer LSI коло напредни микропроцесори технологија и кристално време база на мерење гарантира дека има највисоко ниво на точност со брзо мерење на времето. Нејзините способен да се префрлат на брзината со 10m/s и 100/s зголемувања и мерка на различни материјали со своите sonic брзина. Тоа носи CE означување што се потврдува неговата усогласеност со основните здравствени стандарди и безбедносни барања утврдени во Европските Директиви, на тој начин вашата безбедност при користење на овој дебелина метар е обезбедена.
Тоа е целосно опремена за мерење на дебелината и отпорност на садови под притисок, хемиски опрема, котли, масло резервоари, па дури и во индустриите на нафта, бродоградба, моќ станица и машинско производство. Тоа може да се измери било тешко материјали, вклучувајќи и челик, од леано железо, алуминиум, црвена бакар, месинг, цинк, кварц стакло, полиетилен, ПВЦ, сиво леано железо, нодуларна леано железо и други материјали.
Искуство на сестраност, се дебелината мерење без отстранување на било слој или без да се создадат било каква штета на објектот се тестирани.
Карактеристики : Понуди 1 YEAR ГАРАНЦИЈА Користи Microcomputer LSI коло и кристално време база на понуда на висока точност на мерење & брзо мерење на времето Со широк опсег на мерење 1.5 mm ~ 200mm, висока резолуција со Ниско ниво на Батеријата Индикатор Има CE означување, е во согласност со суштинските здравствени и безбедносни барања утврдени во Европските Директиви Со висока моќ на емисијата и широк опсег на примање на чувствителност, мерач може да одговара сонди на различни фреквенции. Тоа е широко се користат во речиси сите видови на индустрии да мерка која површина, па дури и леано железо со леснотија Способен да даде мерења на голем број на материјали вклучувајќи го и Челик, од Леано железо, Алуминиум, Црвена бакар, Месинг, Цинк, Кварц стакло, Полиетилен, ПВЦ, Сиво леано железо, Нодуларна леано железо Автоматско исклучување по околу 2 минути од последното копче операција Карактеристики инстант резултати и тоа е јасно & legibly прикажан на еден лесен-за-читање LCD екран и дава точната читање со не сомневајќи или грешка Со СЛОБОДНИ Заштитна & здрав за носење со contoured гума прегради која одговара на уредот совршено. Кога е затворена, тогаш сендвич меѓу гума пена за да се постигнат оптимални шок апсорпција Одобрени од страна на строга квалитетот и безбедноста стандард Направени од квалитетни материјали за да се обезбеди својата ИЗДРЖЛИВОСТ за ДОЛГИ и непроблематична живот
Спецификации : Принцип на работа : УЛТРАЗВУКОВИ Мерен опсег : (метрички / imperial) 1.5 ~ 200mm, 0.06-7.87 инчен (45 # челик) Резолуција : 0.1 mm / 0.001 инчен Точност : ± (0.5% n + 0.1) Звук брзина : 500 - 9000 m / s Оперативни Температура : 0 ° C-50 ° C (32 ° F-122 ° F) Оперативни Влажност : Помалку од 80% RH се Прикаже : 4 цифри, 10мм LCD Напојување : 4 x 1.5 V AA батерија (не се Вклучени) Големина : 160 x 68 x 32-милиметри (6.3 x 2.68 x 1.26 in) Тежина : Околу 208g
Избор На Материјали Бр. КОД МАТЕРИЈАЛ 1 cd01 Челик 2 cd02 Леано железо 3 cd03 Алуминиум 4 cd04 Црвено бакар 5 cd05 Месинг 6 cd06 Цинк 7 cd07 Кварц стакло 8 cd08 Полиетилен 9 cd09 ПВЦ 10 cd10 Сиво леано железо 11 cd11 Нодуларна леано железо 12 xxxx Звук брзина
Сет Вклучува : 1 x Ултразвучно Стакло Дебелина Метар 1 x СЛОБОДНИ шише Глицерин 1 x Ултразвучно сензор 1 x англиски Оперативниот Прирачник 1 x Заштитна за Носење со contoured гума оддел

Основните својства

Со Светлото Или Не:
No
Бренд Име:
cnlandtek
Број На Модел На:
ТМ-8811
Тип:
Ултразвучно Стакло Дебелина Мерач
екранот:
4 цифри, 10мм LCD
Копче операција:
Автоматско исклучување по околу 2 минути
Брзина на звук:
500 - 9000 m/s
Резолуција:
0.1 mm / 0.001 инчен
Мерен Опсег:
(метрички/imperial)
Напојување:
4 x 1.5 V AA батерија (не се Вклучени)
Температурата На Работа:
0 сте C-50 сте C (32 сте F-122 сте.F)
Оперативен Влажност:
Помалку од 80% RH
Точноста:
±(0.5%n+0.1)

Додатоци на производот