0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-12 %
BUHESHUI 3W 6V Соларен Панел Monocrystalline Соларни ќелии Батеријата Систем Полначот +DC Излез За 3.7 V Led Светло 145*145MM 10pcs

BUHESHUI 3W 6V Соларен Панел Monocrystalline Соларни ќелии Батеријата Систем Полначот +DC Излез За 3.7 V Led Светло 145*145MM 10pcs

DEN 2830.00
DEN 3216.00
Това е достапна

Количина на стоки


BUHESHUI 3 W 6 V Соларен Панел Monocrystalline Соларни ќелии Батеријата Систем Полначот +DC Излез За 3.7 V Led Светло 145*145 MM 10pcs
Опис На Производот
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.Monocrystalline Епоксидна
4.Макс работа напон : 6 V
5.Макс работат на струјата : 0-520ma
6.моќност : 3 W
7.Димензија : 145*145 MM
8.Кабел : 1 M За
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 10x соларен панел
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.
1. Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство. Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее. Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.
2. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Откако ќе ја напушти позитивни повратни информации, нашиот систем ќе ви даде позитивни повратни информации во ист ден.
3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми

Основните својства

Број на Панели:
10
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Max. Моќност:
3W
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Номиналниот Капацитет:
NO
Големина:
145*145MM
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
3W+DC
Број на Клетки:
12
Материјал:
Monocrystalline Силикон

Додатоци на производот