0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
Nema 23 2ph Stepper Моторни L76mm 3А 4Lead + 50:1 57mm Црв Менувачот Брзина Редуктор& Возачот Комплет за CNC Машини

Nema 23 2ph Stepper Моторни L76mm 3А 4Lead + 50:1 57mm Црв Менувачот Брзина Редуктор& Возачот Комплет за CNC Машини

DEN 4013.00
DEN 4224.00
Това е достапна

Количина на стоки

Nema 23 2ph Stepper Моторни L76mm 3А 4 Lead + 50 : 1 57mm Црв Менувачот Брзина Редуктор& Возачот Комплет за CNC Машини Пакет се Вклучени : 1 x Stepper Моторни 57 HS7630 RV30 G50 1 x Црв Менувачот 50 : 1 1 x Stepper Возачот MB450 A
1. Stepper Моторни 57 HS7630 RV30 G50 Параметри : Тип : хибрид Фаза : 2 чекор агол : 1.8 степен Номинална Струја : 3А Држи вртежен момент : 1.8 Nm Аретир Troque : 6 N.cm Моторни Должина : 76mm Моторни Жица : 4 Тежина : 1.5 килограми 2. Stepper Возачот Параметри :
3. Црв Менувачот Параметри :
Црв Опрема Редуктор Спецификација :
Тип : NMRV030 Плоштадот Страната Црв
Излез вратило 14mm
3. Црв Менувачот Параметри :

Основните својства

Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC,CE,ISO
Фаза:
2
Број На Модел На:
57HS7630RV30G50+MB450A
Чекор Агол(степени):
1.8
Бренд Име:
ToAuto
Тековната / Фаза:
3A
Одржување На Вртежен Момент:
1.8 NM
Опрема Радио:
50
Редуктор тип:
црв редуктор

Додатоци на производот