0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-12 %
FSTUNING S2 H13 H4 led Светлата H4 H13 9004 9007 72W 8000lm Авто led Сијалица H4 9003 HB2 за bmw ауди Автомобил опел led автоматски светла

FSTUNING S2 H13 H4 led Светлата H4 H13 9004 9007 72W 8000lm Авто led Сијалица H4 9003 HB2 за bmw ауди Автомобил опел led автоматски светла

DEN 840.00
DEN 955.20
Това е достапна

Количина на стоки


FSTUNING LED H4 H13 Автомобил Светла Blubs H4 LED Сијалица КОЧАН H13 9004 9007 72 W 8000lm Авто Сијалица H4 9003 HB2 Автомобил Светлина Светилка
Моќност : 72 W/set
Прозрачна Флукс : 8000lm/set (4000lm/сијалица) .
Оперативен Напон : DC 9-16 V(одговара 12 V возила) .
Температура на бојата : Чиста Бела 6500 K .
IP65 оценет вода и прашина печат,360 степени зрак агол .
Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил .
Температурата на работа : -40-80 степен целзиусови степени .
Во текот 30000hrs живот .
Употреба : светлата,магла светлина.
Двонасочна топлина дисипација канал.
1.Сите-во-едно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи.
2.Висока брзина на исклучување на вентилаторот (12000 R/Мин),висок проток на Воздух за побрзо ладење стапка.
Пакетот Вклучува :
2x LED светлата светилки
1x англиски инсталација рачно.
Производ Слика
Начин На Плаќање :
Ние прифаќаме Т/T, WESTERN UNION, PAYPAL, итн.
Превозот
Ние одберете Post превозот, нормално 25 до 35 дена да пристигнат.
Увоз доход и должност се одговорни од страна на купувачот.
ако треба DHL,EMS,UPS-от,Fed Ex,итн. ве молиме контактирајте со нас со aliexpress порака.
Услови За Продажба
Сите точка носи 12 месеци гаранција.
Целосна наплата или замена ќе биде дозволено доколку постои БИЛО каков проблем со него.
Ќе се бара да бродот назад објектот пред целосна наплата или замена е издадена.
Повратни информации
Кога ќе ја прими стоката, ве молиме да го потврдите на Aliexpress. Ние го цениме ПОЗИТИВНИ повратни информации од вас.
За Нас
Ние сме професионални производител за автомобили, осветлување, се КРИЕШЕ, LED, Ангел очи, се КРИЕШЕ додатоци, ПРЕДВОДЕНА додатоци.
Со над 5 години извоз искуство.
со над 10 народи искусни ОК работници,
со професионален тим за продажба.
со 3 линии за производство на
над 800 м2 метар квадратен склад.
Ви благодариме за вашата шопинг и поддршка !

Основните својства

Тип Socket:
9004/HB1 Hi/Lo, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, H4/9003/HB2 Hi/Lo
Тип На Објект:
Извори На Светло
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Лер Зрак Тип:
Комбо
Автомобил модел:
Одговара за BMW Мерцедес Ауди Kia
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
72W 8000lm
Напон:
12V
Бренд Име:
FSTUNING
Температура На Боја:
6500K
Автомобил Марка:
Одговара за Опел Toyota, Mazda
Име На Модел:
S2 КОЧАН led светлата H4 H13 9004 9007
Специјални Функции:
ОЕМ адаптер доведоа автомобил светла сијалица
Автомобил Производител:
За BMW/ Ford/ ФОЛКСВАГЕН / Мерцедес/ Audi итн
Модели на располагање:
H4/9003/HB2 H13/9008 9004 9007
Температура На Боја:
Чиста Бела 6500K автомобил светла сијалица
Работен напон:
ВАШИНГТОН 9-16V(одговара 12V возила) автомобил магла светла светлина
Wattage:
72W/pair,36W/bulb led headlight
Светлината sourse:
кочан led светла
модели на автомобили:
За BWM/Ford/Тојота/Хонда/Buick/Nissan

Додатоци на производот