0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-8 %
MGTV СВЕТЛИНА D1S D2S D3S D4S КРИЕШЕ Светилки CBI HID xenon светла сијалица D1 D2 Д3 D4 D1R D2R D3R D4R headlamp светлина 4300K 6000K 8000K

MGTV СВЕТЛИНА D1S D2S D3S D4S КРИЕШЕ Светилки CBI HID xenon светла сијалица D1 D2 Д3 D4 D1R D2R D3R D4R headlamp светлина 4300K 6000K 8000K

DEN 360.00
DEN 391.20
Това е достапна

Количина на стоки

Име на модел : MGTV Сијалица Тип : D1 S,D1 R,D2 S,D2 C,D2 R,D3 S,D3 R,D4 S,D4 R Боја Температура : 4300 K(Топло бела),6000 K(Бела),8000 K (Ладно Бела),10000 K(Малку Сино) Дел Број : оригинална кутија.
Сијалица Тип : Еден зрак КРИЕШЕ сијалица
Сијалица Напон : 12 V
Излезна моќност : 35 W+/-2 W
Луминозноста флукс : 2200 LM+/-200 LM
Стакло : Anit-УВ кварц стакло
Бас : Slica гел,метал,shockproof,висока температура отпор
Работна температура : -40~105℃
Предности : 5 пати посветла од халоген светилки и ниска потрошувачка на енергија
Животен век : 3 пати повеќе од халоген светилки повеќе од 3000hours
Дефект го оценувате : помалку од 0.5%
Работа со 35 W
-55 W Баласт
Баласт влезен напон : 18000-23000 V
Пазарот : Модифицирани,cid,замена на оригиналните hid xenon светилки
Краток спој заштита
Низок/висок напон за заштита на
Анти-електронски притискање
Вибрации доказ и водоотпорен
Лесен за инсталација : plug and play
Погоден за мотор и автомобили
Карактеристики на производот 100% Сосема Нов, 50% заштеда на енергија! Повеќе од 3200 часа просечен живот! Помалку потрошувачка на енергија! Висока осветленост,температура на Бојата confortable,зголемување на безбедноста на сообраќајот! Лесно да се инсталира без алатки! 100% компатибилен со оригинални халоген систем! Спецификации
1 Бесплатен превозот
2 Според фабричките спецификации.
3 Совршен натпревар за оригиналниот автомобил.
4 Лесна инсталација.
5 Стабилни перформанси, висока сигурност ,100% фабрика тестирани.
6.Професионални Perfomance Авто делови снабдувач
Пакување :
1 Pair на 35 W Ксенон HID Светилки

Основните својства

Емитуваат Боја:
4300K Бела Жолта, 6000K Ладна Бела, 8000K Бела Сина, 10000K
Тип Socket:
D1R, D1S, D3R, D3S, D4R, D4S, D2R, D2S, D2C
Тип На Објект:
Извори На Светло
Ксенон Светлина Модел:
D2S
Автомобил модел:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Бренд Име:
MGTV СВЕТЛИНА
Wattage:
35W
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Температура На Боја:
3000K-12000K
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Автомобил Марка:
СИТЕ БРЕНД

Додатоци на производот