0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
XH-W3001 DC 12V Температура Контролер Дигитален LED Дисплеј за Контрола на Температурата Термометар Термо Прекинувач со NTC Сензор Сонда

XH-W3001 DC 12V Температура Контролер Дигитален LED Дисплеј за Контрола на Температурата Термометар Термо Прекинувач со NTC Сензор Сонда

DEN 182.40
Това е достапна

Количина на стоки


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Спецификации
Материјал : ABS
Боја : Бела
Големина(Должина x Ширина x Висина) : околу 5.5 x 3.8 x 3.2 cm (2.17 x 1.50 x 1.26" )
Параметри
Напон : DC12 V
Температурата Мерен опсег : -50-110℃
За Контрола На Температурата Опсег : -50-110℃
Контрола На Точноста : 0.1℃
Екранот На Точноста : 0.1℃
Мерење на Текст : NTC10 K Водоотпорен Сонда L=1 Метар
Излез Тип На : Реле Излез(Излез Switch)
Излез Капацитет : 10 A
Пакет :
1 x Дигитален Температура Контролер

Основните својства

Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Мерење На Температурата:
100°C - 119°C
Стил:
Вградени
Употреба:
Индустриски
Теорија:
температурата контролер
Број На Модел На:
дигитална контрола на температурата
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Бренд Име:
diymore
Моќност Тип:
дигитална контрола на температурата
ОЕМ:
diymore

Додатоци на производот