0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
SHT31 Температура SHT31-D Влажност Сензор Модул Збег Времето за Arduino

SHT31 Температура SHT31-D Влажност Сензор Модул Збег Времето за Arduino

DEN 197.00
DEN 207.36
Това е достапна

Количина на стоки


Опис : Sensiron Температура/Влажност сензори се некои од најдобрите & највисоко точноста на уреди можете да го добиете. И, конечно имаме некои кои имаат вистинска I2 C интерфејс за лесна за читање. На SHT31-D сензорот има одличен ±2% релативна влажност и ±0.3°C точност за повеќето користи. За разлика од порано SHT сензори, овој сензор има вистинска I2 C интерфејс, и (бонус!) дури и со две адреса опции. Тоа, исто така, е 3 V или 5 V согласност, па можете да моќ и да се комуницира со користење на само за било микро-контролор или microcomputer. Како една прекрасна чип - па ние откачи до збег табла со SHT31-D и некои придружни circuitry како што pullup отпорници и кондензатори. Секоја цел доаѓа со еден целосно да се составуваат и тестирани PCB збег и мал дел од насловот. Ќе треба да лемење насловот на ПХБ, но тоа е прилично лесен и трае само неколку минути, дури и за почетник. Моќ Игли : Vin - ова е моќта pin. Чипот може да се користи 2.5-5 VDC за моќ. За напојување на одборот, го даде истата сила како логика на ниво на вашиот микроконтролерски - на пр. за 5 V микро како за Arduino, користете 5 V. За 3.3 V контролер како Raspbery Пи, поврзете да 3.3 V GND - заедничка основа за моќ и логика I2 C Логика игли : SCL - I2 C часовник pin, поврзете се на вашата микроконтролери I2 C часовник линија. Оваа игла има 10 K pullup отпорник да се Вин СДА - I2 C податоци pin, поврзете се на вашата микроконтролери I2 C податоци линија. Оваа игла има 10 K pullup отпорник да се Вин Други Игли : ADR - Ова е I2 C адреса избор pin. Оваа игла има 10 K се повлече надолу отпорник да се направи default I2 C адреса 0x44. Можете да го врзуваат овој pin за да го Вин да се направи адреса 0x45 ПРВО - Хардвер ресетирање на пивце. Има 10 K pullup на тоа да се направи чип активни стандардно. Поврзете се на теренот, да се направи хардвер ресетирате! ALR - Alert/Прекин на производство. Можете да ја прилагодите сензорот за да ве извести кога некој настан има и тоа. Проверете datasheet за тоа како можете да поставите предупредувања Пакет се Вклучени : 1 X Sensiron SHT31-D Температура Влажност Сензор
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!

Основните својства

Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Стил:
Вградени
Теорија:
Сензор На Температура На
Бренд Име:
diymore
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
SHT31-D
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
Pls проверете опис
Употреба:
Pls проверете опис

Додатоци на производот