0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-9 %
Howmay чиста свила ткаенини habotai 8m/m 114cm 45 лимон жолта боја 22# habutai ткаенина за оркестарот облека поставата ткаенина

Howmay чиста свила ткаенини habotai 8m/m 114cm 45 лимон жолта боја 22 habutai ткаенина за оркестарот облека поставата ткаенина

DEN 4607.00
DEN 5062.56
Това е достапна

Количина на стоки


Ткаенини : свила habutai / свила habotai
Материјал : 100% свила
Тежина : 8m/m (34gsm)
Ширина : 114cm / 45"
Боја : lemone жолта 22#
Намалување : 1%-5%
Ако оваа боја не се совпаѓаат со вашето барање, ве молиме погледнете ги нашите боја шема за сите habutai ткаенини :
Оваа точка одговара за женски фустан, кошула, overcoat, шамија, поставата, итн, било каде можете да го користите ќе биде во ред.
ако ви треба било свила со било модели,ве Молиме да ми кажете.Јас сум свила бизнисмен во кина.Мислам дека може да се најде дека за тебе во мојот магацин,и ние имаме големо количество на свила.
Следните објект е од некои клиентите е во употреба, само за вашиот референца, а не продажба точка.
За Шамија или hijab
За женски фустан, кошула, overcoat, итн
За свила лента или декорација
Како да се грижи свила ткаенини и готови производи :
Миење : миење на рацете е совети, свила е природен протеин влакна, па не користете груби детергенти кои содржат bleaches или brighteners - користете само PH неутрални детергенти. Впива свила за било повеќе од неколку минути треба да се избегнува.
Сушење : не присилува или пресврт, се тркалаат во крпа за да се извлече вода. Избегнувајте сушење свила во директна сончева светлина. Или висат на свила шамија да се исуши, ќе се одржи својата форма или стави на свила шамија помеѓу две бели крпи и нека се исуши хоризонтално со себе. Влажни свила може да жолта во директна сончева светлина или на радијатор. Ние не препорачуваме сушење свила во облека, фен, бидејќи тоа може да ја оштети шамија.
Пеглање : секогаш железо со шамија кога влажни/влажни користење на среден прилагодувања или кул iron прилагодување ("Свила" поставување на железо или 2 поени - 100ºC да 150ºC). Премногу топлина може да ја намалат или горат свила ткаенини, не пегла за долг период на време. Ако шамија е сува, vaporize со вода пред пеглање. Не влажни локално ниво, како ова може да предизвика прстени. Повеќето брчки во свила може да се отстрани со виси на шамија во бањата при капење. Нека влага не пеглање за вас!
Чување : да се чува на шамија валани, наместо на укината, така влакна, не страдаат за долг период на време. Ако шамија треба да се чуваат долг период на време, избегнувајте директна светлина и инсекти, избегнување, како и, пластични кеси, па влакна може да здив.

Основните својства

Материјал:
100% Свила
Бренд Име:
Howmay Свила Мелница
Ширина:
114cm
Функција:
Дише
Техника:
Ткаени
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Обична
Шема:
Обоена
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Тип:
Habutai Ткаенина
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој
Руменило:
habutai
поставата ткаенина:
свила поставата

Додатоци на производот