0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
Лист Силиконски Калап Се Создаде 8 Остава Фондан Лист Калапи Бонбони Остава Мувла Шеќер Мувла Нане Калапи Габи, Смола

Лист Силиконски Калап Се Создаде 8 Остава Фондан Лист Калапи Бонбони Остава Мувла Шеќер Мувла Нане Калапи Габи, Смола

DEN 391.00
DEN 459.84
Това е достапна

Количина на стоки


Добредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашата слика ,ви благодариме.
Лист Силиконски Калап Се Создаде 8 Остава Фондан Лист Калапи Бонбони Остава Мувла Шеќер Мувла Нане Калапи Габи, Смола
Мувла Материјал Силикони Сапун големина cm Сапун тежина g Мувла големина cm во Калап боја случаен Работна температура -40 C да 220 C
Силиконски Калап - Создава 8 Големи се Зголеми тип лисја.
(1) 48 мм х 28 мм или 1 & 15/16 во. x 1 & 1/16 инчи
(1) 38 mm x 19 мм или 1 и 1/2 во. x 3/4 инчен
(1) 41 mm x 19 мм или 1 & 5/8 во. x 3/4 инчен
(1) 36 mm x 20 mm или 1 & 7/16 во. x 13/16 инчен
(1) 33 мм х 21 mm или 1 & 5/16 во. x 13/16 инчен
(1) 34 mm x 16 мм или 1 & 3/4 во. x 5/8 инчен
(1) 32 мм x 18 mm или 1 & 1/4 во. x 11/16 инчен
(1) 33 mm x 16 мм или 1 & 5/16 во. x 5/8 инчен
Овие остава сите се под 3/16 инчен или 5 мм дебел.
Ве молиме имајте предвид овие димензии се приближни, и тие се преземени од моите примероци.
Лист примероци не се вклучени.
нашата продавница други hotsale мувла , кликнете на сликата за да се купи!!!
1 . Перење пред првата употреба. Ве молиме да се впие мувла во разредена чистење течност за 10-30 минути. Користете мек сунѓер или мека крпа за да ја исчистите. Не користите хард објекти за да се избегне гребење и оштетување на мувла .
2. Сува тоа во воздухот.
3. Исполнет стопи сапун или чоколадо во калап.
4. Чекање за ладење (може да се стави во фрижидер за брзо ладење).
5. Извади производ од мувла.
6. Обично, мувла работа температура е -40230 степени centigrade . Премногу висока температура или погрешно користење на начини ќе штета на мувла или да се скрати на мувла користење на времето.
PRZY Мувла е водечка фирма специјализирана во обезбедување на сеопфатна силикони габи решенија. Ние сме една од ретките компании кои ги интегрира своите state-of-state R&D, производство и маркетинг. Формирана во 2012 година, таа стана еден од најголемите силиконски калап производители во Кина. Ние постојано се стремиме да им помогне на нашите партнери од над 50 земји за да стигнат до нивните креативни и бизнис цели, обезбедување на сеопфатни решенија за сапун габи, свеќа габи, чоколадо и печење габи одлуки.
Ние се одржи на повеќе патенти и регистрирана трговска марка PRZY. Нашите уметнички одделение и линија за производство техничари имаат повеќе од една деценија искуство во нудиме висок квалитет на производи за клиенти од различни индустрии, исто така, експертиза во локализација и брзо текара. Ние обезбедуваме обичај-мувла услуга според клиенти идеи или концепти.
Нашата корпоративна посветува во одржлив развој на планетата. Нашата визија е да се достави проекти кои по својата природа се дефинира што значи да се биде одржлив во поглед на економски, социјални и еколошки резултати. И ние ја разбираме подобрување на ефикасноста на користење на ресурсите и ублажување на влијанијата врз животната средина се важни аспекти на стануваат се повеќе одржлив. Ние спроведување на принципите на креативни, посветеност, хармонија во системот на производот, животен циклус, за управување, за вашето задоволство и среќа се нашата мотивација да ја испорача совршен услуги.
Ако имате било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ве молиме имајте предвид, Превозот Услови за услуга.
Shiping
1. Ние ќе брод на стоките во рамките на 3 дневна по приемот на вашата исплата. Но, ако вашата цел е повеќе од 20pcs за секој објект, ве молиме контактирајте со нас за да ја потврдите брод датум.
2. Бесплатен превозот за повеќето земји од Сингапур Пост. Обично, тоа ќе потрае 10-30 дена. За некои специјални земји, тоа ќе потрае повеќе.

Основните својства

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Број На Модел На:
54125
Материјал:
Силикони
Бренд Име:
PRZY
Сексуално Сугестивна:
No
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No

Додатоци на производот