0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-53 %
МОЖЕ да XV Печење Тесто Алатки 12 Чаша Торта Јајце Курва Мувла Метал Нерѓосувачки Челик Правоаголник Cupcake Bakeware Торта Габи, 006

МОЖЕ да XV Печење Тесто Алатки 12 Чаша Торта Јајце Курва Мувла Метал Нерѓосувачки Челик Правоаголник Cupcake Bakeware Торта Габи, 006

DEN 674.00
DEN 1434.72
Това е достапна

Количина на стоки


Печење Тесто Алатки 12 Чаша Торта Јајце Курва Мувла Метал Нерѓосувачки Челик Правоаголник Cupcake Bakeware Торта Габи,
За нашите печење
Нашите печење е изградена на јаглероден челик, кој disperses топлина рамномерно за страшно резултати и нема да рѓа или да искриват во рерна. не-стап Слој. Одликувајќи се со двоен не-стап слој, кој обезбедува лесно ослободување, Bakes Кифла торта , јајце горчлив вкус ,и го прави колачиња во рерна, итн. Ако ништо не се држи до некој објект, брзо впива ќе го решите тоа.
Печење Тесто Алатки 12 Чаша Торта Јајце Курва Мувла Метал Нерѓосувачки Челик Правоаголник Cupcake Bakeware Торта Габи,
Дознај повеќе за високо квалитетен не ' рѓосувачки челик и тоа е здравствени придобивки. Што е разликата помеѓу различни оценки од нерѓосувачки челик (304, 430, 220, итн.)? Што прават различни броеви значи (18/8, 18/10, 18/0, итн.)? Во "одделение" од нерѓосувачки челик се однесува на нејзиниот квалитет, издржливост и температура отпор. Броеви (18/8, 18/10, итн.) се составот на нерѓосувачки челик и се однесуваат на износот на хром и никел (соодветно) во производот. Значи, она што кажуваат бројките? 18/8 и 18/10 : Овие се два најчести оценки од нерѓосувачки челик се користи за подготовка на храна и јадење, исто така познат како Тип 304 (304 Одделение) и се дел од 300 серија. 304 одделение од нерѓосувачки челик е, исто така, се состои од не повеќе од 0.8% јаглерод и најмалку 50% железо. На хром се врзува кислородот на површината на производот да се заштити од железо оксидација ('рѓа). Никел, исто така, ја зголемува отпорност на корозија од нерѓосувачки челик. Затоа, колку е поголема содржината на никел, повеќе отпорни на нерѓосувачки челик е да корозија. 18/0 - Содржи незначителна сума на никел (0.75%) и затоа има намалена отпорност на корозија (е поверојатно да 'рѓа од 18/8 или 18/10 но се уште висок квалитет) 18/0 е исто така познат како Тип 430, е дел од 400 серија и, за разлика од 300 серија не' рѓосувачки челик, се магнетни. 200 серија : често може да се најдат нерѓосувачки челик храна контејнери направени од 200 серија од нерѓосувачки челик. Овие се обично поефтини од 304 одделение како производители во суштина замена манган за никел. Иако безбедна храна, тие не се како отпорни на корозија и не е толку висок квалитет како 304 одделение. Она што за нерѓосувачки челик садови? Нерѓосувачки челик е одлична алтернатива за тефлон обложени алуминиумски садови. Сепак, на шпоретот или готви врвот, од не ' рѓосувачки челик сам не обезбеди оптимално затоплување која е причината зошто садови и тави се обично се прави на три-ply изградба. Во случај на не ' рѓосувачки челик тава, на алуминиум јадро е во сендвич помеѓу два слоја на 18/10 нерѓосувачки челик дозволувајќи им на топлина да се дистрибуира рамномерно низ целата тава. Во овие тави алуминиум не реагираат или доаѓаат во контакт со храната во сите. Е не ' рѓосувачки челик се безбедни? Нерѓосувачки челик е еден од најчесто користените материјали кои се наоѓаат во кујната денес. Се користи во сè, од апарати за садови, dishware, flatware и прибор, бидејќи тоа е издржлив, лесен да дезинфенкцирам и отпорни на корозија во разни киселини се наоѓаат во месото, млекото, овошјето и зеленчукот. Што е најважно, иако, од не ' рѓосувачки челик е безбедна опција кога станува збор за употреба со храна и пијалаци, како што не постојат хемикалии кои можат да мигрираат во вашата храна од овие производи.
Печење Тесто Алатки 12 Чаша Торта Јајце Курва Мувла Метал Нерѓосувачки Челик Правоаголник Cupcake Bakeware Торта Габи,

Основните својства

Тип:
Печење & Тесто Алатки
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Печење & Тесто Алатки Тип:
Торта/Јајце Курва Мувла
Бренд Име:
Може да xv Enjoytogether
сертификација:
CE / ЕУ,SGS,CIQ,LFGB,ОД FDA
Комплет Број:
3
Број На Модел На:
BK006
категорија:
Печење & Тесто Алатки Тип
кујнски прибор:
Yes
печење додатоци:
Yes
Торта Алатки Тип:
Торта Мувла Торта Мувла
Печење Алатки Тип:
Bakeware
Торта Мувла Материјал:
Нерѓосувачки Челик Оценки Тип 430
Мувла Функција 1:
12 Чаша Торта Јајце Курва Мувла
Мувла Функција 2:
Правоаголникот Не-стап
Тежина:
355g
Производ големина:
35x26cm 14x10inch

Додатоци на производот