0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-11 %
Турбо Турбополнач за Тојота Landcruiser 4 Тркач 2.4 L 2LT CT20 17201-54030 CT20WCLD 1720154030

Турбо Турбополнач за Тојота Landcruiser 4 Тркач 2.4 L 2LT CT20 17201-54030 CT20WCLD 1720154030

DEN 6365.00
DEN 7152.00
Това е достапна

Количина на стоки


Ве молиме потврдете ја вашата оригинална турбо дел број пред купување. Дел број се наоѓа на турбо NAMEPLATE на компресор за домување, можете да проверите со вашиот механичар, како и.
Турбо Модел
CT20
Дел Број & ОЕМ Број
17201-54030; CT20 WCLD
Апликации
за Toyota Land cruiser 2.4 L 2 L-Т 1985-1989
Важно Известување
* Не одговара Тојота 22 RET & 22 RTE мотор
* Поаѓајќи Од Типот : Journal Имајќи
* Галантерија : ќе добиете точно како што е прикажано на сликата
* Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени)
* За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас преку порака
Примена :
За Тојота 4-ТРКАЧ 1984 2 L-Т 2.4/4 90 D
За Тојота 4-ТРКАЧ 1984 2.4 L ТД 2 L-Т -2.4 90 D
За Тојота Hiace 1995 2 L-Т 2.4/4 90 D
За Тојота Hiace 1990 2.4 L ТД 2 L-Т -2.4 90 D
За Тојота Hiace ТД (H12) 1995-98 2 LT -2.4 90 D
За Toyota Hilux 1997 2 L-Т 2.4/4 90 D
За Toyota Hilux 1997 2.4 L ТД 2 L-Т -2.4 90 D
За Toyota Hilux ТД (LN7 RNZ) 1997-98 2 LT -2.4 90 D
За Тојота LANDCRUISER 1990-96 2 LT -2.4 86 D
За Тојота LANDCRUISER 1985-89 2 C67 LT -2.4 86 D
За Тојота LANDCRUISER 1990 2 L-Т 2.4/4 0 D
За Тојота LANDCRUISER 1985 2 L-Т 2.4/4 90 D
За Тојота LANDCRUISER 2.4 L ТД 1985 2 L-Т -2.4 90 D
За Тојота LANDCRUISER 2.4 L ТД 1990 2 L-Т -2.4 90 D
Клучни Карактеристики
- ОЕМ спецификации случајност за да се обезбеди совршена fitment на поврзани делови
- Материјал квалификација за трајни и сигурна употреба
- Мулти-Дисциплина тестови, како рамнотежа, домување издржливост, тркалото се вчита граници, изолирање, итн. се врши за да се подобри квалитетот на секоја единица
- Точност производство на сите процедури за да се намали можно металните контакти под различни состојба
- Голем број на turbochargers за лесно да се лоцира турбо со цел коњ моќ и големина што ви треба од нас
- Квалитет на целосно гарантирана и професионална инсталација препорачливо

Основните својства

Бренд Име:
maxpeedingrods
Број На Модел На:
за Тојота 4-Тркач 2.4 L 2L-Т 1984
Материјал:
високи перформанси автомобил замена
моторот моторот:
за 2L-Т 2.4 L 86HP 2LT 2L Т со Сите Видови Дихтунзи
Одговара за 1:
за Toyota Land cruiser 2.4 L 2L-Т 1985-1989
Одговара за 2:
за Тојота 4-Тркач 2.4 L 2L-Т 1984
Важноста Noitce:
Не се вклопуваат Тојота 22RET & 22RET мотор
Дел Број:
17201-54030 17201 54030
Дел Број 2:
1720154030 CT20 WCLD
превозот:
превозот од НАС не царинската
турбо тип:
Турбо Турбополнач Турбина Turbolader
Тип:
имајќи turbo
Гаранција:
3 Години

Додатоци на производот