0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-20 %
Висок Квалитет Мини Микро USB-ДИГИТАЛНА-T Дигитални Мобилни ТВ Тјунер Примачот за Андроид 4.0-5.0

Висок Квалитет Мини Микро USB-ДИГИТАЛНА-T Дигитални Мобилни ТВ Тјунер Примачот за Андроид 4.0-5.0

DEN 542.00
DEN 677.28
Това е достапна

Количина на стоки


Забелешка : Важно! Бидете сигурни дека го користите таму каде што е ДИГИТАЛНА-T сигнал. Ако не, Тјунер Стап не може да функционира. Мини USB ДИГИТАЛНА Т-HD ТВ Тјунер Стап Dongle за Андроид Таблет Телефон
Карактеристики :
1. Назад и Брзо Напред во живо на ТВ емисии со време менувањето на снимање
2. Електронски Програмски Водич (EPG) и Поддршка на HDTV Примање
3. Автоматско ТВ канали пребарување
4. Се создаде омилените канали, за удобен гледа
5. Висока чувствителност под ниски сигнал широк кастинг област
6. ez TV за Андроид апликација софтвер
Спецификации :
1. Текст : ДИГИТАЛНА-Т
2. Сигнал : 75 Ohm Дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА Антена на Текст
3. Добиете Фреквенција : ДИГИТАЛНА-Т : 474 ~ 858 MHz(UHF)
4. Зимските Кодови : 1/2, 2/3, 3/4 4/5, 5/6 и 7/8
5. Пропусниот Опсег : 6/7/8 MHz
6. Примачот големина : 27mm(L) x 18mm(W) x 7mm(H)
Антена максималната должина : 210mm
Систем Барање :
1. Android 4.1 или над
2. SDTV
Cortex A8 800 MHz ПРОЦЕСОР или над
512 MB RAM меморија или над
20 MB флеш меморија
Резолуција на екранот 800*480 најмалку
3. HDTV
Cortex A8 1.2 G или погоре за HDTV
512 MB RAM меморија, или горе за HDTV
Хардвер H. 264 декодирање на забрзување
Резолуција на екранот 1024*600 најмалку
Дигитален Антенски Емитување Сигнал
UHF/VHF Антена за ДИГИТАЛНА-Т Копнена ТВ
Пакет се вклучени :
1 x ДИГИТАЛНА-Т ТВ Тјунер
1 x Антена
1 x CD

Основните својства

Тип На Објект:
тв стап
Декодирање Способност:
Стандард
Оперативен Систем:
Андроид
Далечинска Контрола:
Не Се Вклучени
Снимање:
No
Конектори:
HDMI
Тип:
Висока Дефиниција
Бренд Име:
OCDAY
Број На Модел На:
за Андроид 4.1-5.0
Хард Диск Капацитет:
< 100GB
Пропусниот опсег:
6/7/8 MHz
Зимските Кодови:
1/2, 2/3, 3/4 4/5, 5/6 и 7/8
Сигнал:
75 Ohm Дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА Антена на Текст

Додатоци на производот