0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-9 %
Yobang Безбедност 7 Инчен Жичен Видео Врата Телефон Визуелна Спогодба Врата со 3* Монитор+1* Камера За 2 Единици Стан Спогодба

Yobang Безбедност 7 Инчен Жичен Видео Врата Телефон Визуелна Спогодба Врата со 3* Монитор+1* Камера За 2 Единици Стан Спогодба

DEN 9370.00
DEN 10296.00
Това е достапна

Количина на стоки


3 Единици Стан Спогодба Жичен 7" Видео Врата Телефон Видео Вратата За Влез Систем Спогодба Врата Home Security Комплет Камерата Ги Следи
1 камера и 3pcs LCD боја следење, поддржување 1 зграда која има 3 домаќинства.Можете да видите и слушнете пред си на врата. 7 Инчен LCD екран притиснете копче на екранот,вратата одговарање, мониторинг и отклучување, двоен начин спогодба за Исклучување на вратата спогодба со врата dell колекции. 16 различни видови на вратата ѕвона chimes.Волумен, осветленоста и контрастот се прилагодливи. Мода и убав дизајн,кој исто така може да се користи за декорација на вашиот дом по дом. 700 TVL CMOS IR ноќ визија висока резолуција вратата следење на камера, лесно да го инсталирате,жичана конекција стабилност за домашни системи за безбедност. Може да се користи во апартмани, вили, хотели, канцеларии, во јавните згради.Видео поддршка спогодба 12 набљудувачите на безбедност и надзор опрема
Кога некој притиснете го копчето за повик за надворешна единица, тоа ќе активни затворен монитор, мониторот ќе се вклучи, прстен и да покаже на видео надвор. Така можете да видите кој е надвор, а Потоа можете да притиснете на одговор копче на мониторот да се зборува со луѓе надвор, го отклучите кодот и притиснете го копчето за одговор копчето повторно за да се стави крај на конверзија.
Оваа 2-начин на комуникација е ефтин и ефективен начин да се зборува со странец на вратата, без всушност да отворање на вратата.
Функција :
На TFT 7 инчен дигитални боја LCD екран за следење.
Висока-резолуција ноќ визија, набљудување, јавување, зборување, отклучување, далечинска контрола.
На дланка-бесплатни спогодба munication.
Осветленоста, Chroma и Јачината на звукот прилагодливи.
16-хорда мелодија прстен за опција.
Затворен Следи :
Дисплеј : 7 инчен TFT LCD екран (16 : 9 dispaly).
Резолуција : 800 X 480.
Текст : AC 100-240 V 50 Hz-60 Hz.
Излез : 15 V DC/1500m A.
Случајот : АБС Инженеринг Пластика.
Инсталација : Површинска монтажа.
Димензија : Димензии : 24 х 15 х 2.6 cm (L x W x H).
Тежина : 0.46 Kg
Отворено камера :
Камерата резолуција : 700 Lines.
Камера : 1/3 Боја CMOS Камера.
Вграден микрофон и звучник
Адаптер : Од Монитор, DC15 V.
Агол на гледање : (U/D/L/R, диплома) : 60/35/70/70.
Конекција : 4 cored жица (До 12 монитори).
Случај : Алуминиумски материјал, водоотпорна.
Димензии : 122(L) x 276(W) x 45(H)mm.
Тежина : 0.81 кг.
Пакување Листа :
1 * паркинг (Надворешен Камера со доказ школка
3 * Внатрешна Следење
3 * Адаптер
1 * поврзување на кабел (16ft/5m)
1 * Перниче на завртки
1 * упатство

Основните својства

боја:
Бела
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Комплет За Конфигурација:
Еден до Три видео doorphone
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Број На Модел На:
V70F5201V2-3
моќност:
110V-240V
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
92
Врата:
Yes
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Материјал:
ABS
Големина:
7 inch
моќност:
240v
Резолуција:
700TVL
Камерата:
боја
Контрола На Пристап:
Yes

Додатоци на производот