0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-24 %
Турбо турбополнач кертриџ core CHRA TF035 49377-03041 49377-03042 49135-03043 Turbolader за Мицубиши 4M40T / 2.8 L

Турбо турбополнач кертриџ core CHRA TF035 49377-03041 49377-03042 49135-03043 Turbolader за Мицубиши 4M40T / 2.8 L

DEN 4013.00
DEN 5280.00
Това е достапна

Количина на стоки


Турбо турбополнач кертриџ core CHRA TF035 49377-03041 49377-03042 49135-03043 Turbolader за Мицубиши 4 M40 T / 2.8 L
1.Сите turbos се К18 материјал.
2.Сите turbos е избалансиран.
3.Имаме видови на turbos во парк.
4.Имаме конкурентна цена.
ТУРБОПОЛНАЧ ДЕЛ. НЕМА.
49135-03043, 49135-03041,49135-03042
Ќе одговара на следните модели
Турбо за Мицубиши 4 M 40 T / 2.8 L Pajero, Delica, Shogun
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Основните својства

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
TF035
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
12inch
Модел Година:
2014
Поставување на Возило:
турбополнач
Материјал Тип:
к18
Објектот Висина:
12inch
Автомобил Производител:
Мицубиши
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
12inch
Објектот Тежина:
1.5kg
Автомобил модел:
Турбо кертриџ за Мицубиши 4M40T / 2.8 L

Додатоци на производот