0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-24 %
Турбо турбополнач кертриџ core CHRA GT1752S 452204 5955703 за SAAB 9-3 9-5 150HP 170HP

Турбо турбополнач кертриџ core CHRA GT1752S 452204 5955703 за SAAB 9-3 9-5 150HP 170HP

DEN 4013.00
DEN 5280.00
Това е достапна

Количина на стоки


Турбо турбополнач кертриџ core CHRA GT1752 S 452204 5955703 за SAAB 9-3 9-5 150 HP 170 HP
1.Сите turbos се К18 материјал.
2.Сите turbos е избалансиран.
3.Имаме видови на turbos во парк.
4.Имаме конкурентна цена.
ТУРБОПОЛНАЧ, БР. НЕМА. 452204-0001/ 452204-0004 / 9172123 / 452204 ОЕМ ДЕЛ НЕ. 5955703; 9172123, 55560913; 9198631; 4611349, 9180290
Ќе одговара на следните модели Saab 9-5 2.0 L 2.3 3.0 L L
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Основните својства

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Објектот Висина:
12cm
Име На Модел:
GT1752
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
12cm
Модел Година:
2014
Автомобил Производител:
Опел
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
12cm
Материјал Тип:
к18
Објектот Тежина:
1.5kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Автомобил модел:
Турбо chra за Saab 9-3 1.9 TiD 150HP 110KW
Мотор:
B205E
Hubraum:
1985 кзм
Leistung:
110 Kw
Baujahr:
Јан.1998 бис Јан.2003 година
Дел Бр.:
452204-5005S 452204-0005 452204-0004 452204-0001
ОЕМ Бр.:
5955703 9172123

Додатоци на производот