0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-22 %
FUWAYDA Безжична SONY CCD Автомобил Задните Видите Обратно Паркинг Безбедност Копија на КАМЕРАТА за CHRYSLER 300/300C/SRT8/МАГНУМ/SEBRING HD

FUWAYDA Безжична SONY CCD Автомобил Задните Видите Обратно Паркинг Безбедност Копија на КАМЕРАТА за CHRYSLER 300/300C/SRT8/МАГНУМ/SEBRING HD

DEN 1290.00
DEN 1653.60
Това е достапна

Количина на стоки


Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( ) Љубезно ве молиме да Земете предвид : Од 2.4 GHz Безжична Модул, не е потребно да се кандидира на Видео Кабел во внатрешноста на Автомобилот, помалку труд работа, Едноставно да се инсталира !!!
БЕЗЖИЧНА SONY CCD АВТОМОБИЛ REAR VIEW CAMERA ЗА CHRYSLER 300/300 C/SRT8/МАГНУМ/SEBRING
PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу :
Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.
Ве молиме љубезно ве молиме да бидете сигурни дека нашиот производ е големина е ист со вашиот автомобил' s табличка светлина, бидејќи таму може да има мала разлика, дури и за ист стил автомобил, но во друга земја.
Оваа камера ќе го замени еден од табличка светла.
За Камерата :
Техника Параметар : Слика сензори : 1/4" боја на sony CCD Чип ТВ Систем : NTSC as default (Pal верзија треба да се бара) Минимум осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 728x512 Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines) Видео Излез : 1.0 Vp-p,75? Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 Тековната потрошувачка : 90m A Max
Главни Карактеристики :
1,SONY CCD камера е повисока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и Остри CCD.
2,170 степен поглед агол, многу мали, и лесен за инсталирање
3,Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски, водоотпорен
4,Посебно Дизајниран За CHRYSLER 300/300 C/SRT8/МАГНУМ/SEBRING
,лесно да се инсталира и да ја стартувате
5,Дизајнирани според лиценцата светлина дупка инсталирате.
6,Сите што ви треба е екран и видео влез порта
За Безжични Боја Видео Предавателот & Приемник
*100% сосема нов и Висок квалитет
*Лесна инсталација
*Да се земе една минута ја добиете вашата камера стане безжична камера
*2.4 GHz безжична предавател/приемник за set (12-Volt за возило инсталација)
*Работа Спектар : До околу 50m(Hollowness)
*Се поврзува на тркалата-видете камера и предна видео екран
*Одговара на сите РКА композитен видео врски
*Напојување : DC 12 V
*Предавател/Приемник Кабел Должина : 100 CM
Конвертирате било обратен камера со стандардна фоно/РКА конектор во безжична камера со оваа универзална предавателот и приемникот за полнење.
Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот на камерата крајот и примачот на мониторот крајот.
Испраќачот, исто така, вклучува корисна помине преку за моќ, па можете да го поврзете inline со вашата камера.
Безжичен предавател со машки фоно приклучок и машки 3.5 mm моќ приклучок за снабдување на енергија за да ја камерата.
Безжичен ресивер со машки фоно приклучок за поврзување на монитор.
Како да се Инсталира Камера со Безжичен Модул : => Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. => Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. => Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта => Поврзете на безжична модул (предавател) на вашата камера преку два кабли - жолта приклучок за излез AV и црна приклучокот за напојување => Поврзете на безжична модул (предавател) да обратна светлина на вашиот автомобил за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни => Поврзете на безжична модул (приемник) на вашиот автомобил монитор - жолта приклучок за AV влез. => Поврзете на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни => ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

Основните својства

Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Безжичната
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
FUWAYDA

Додатоци на производот