0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-30 %
Судоку Коцка Број Игра Судоку Загатките за Деца Возрасни Математика Играчки Сложувалка Табела Игра за Деца за Учење Едукативни Играчки

Судоку Коцка Број Игра Судоку Загатките за Деца Возрасни Математика Играчки Сложувалка Табела Игра за Деца за Учење Едукативни Играчки

DEN 537.00
DEN 767.52
Това е достапна

Количина на стоки


Вовед : Судоку е предизвик, забавен и фасцинантен дигитални загатка игра, кој се користи логично размислување способност и расудување и индукција принципи да ги реши тешките проблеми.
Име на производ : Судоку 9 Палата
Пакет големина : 26.5*26.5*3.5 cm
Возраст на примена : над 4 години
Бројот на игри : 2 - 4 луѓе
Игра :
1. инструкциите се 60 различни тешко начини на игра. Прво на сите, ве молиме изберете режим кој е погоден за тежината на својата игра. Според црвениот броеви означени со картичка, 1 - 9 црвено дигитални блокови се сместени во играта верзија, и играта е официјално започна.
(Забелешка : црвена дигитални блок на замав е фиксиран во времето на игра и не можат да бидат преместени.)
2. користете црно 1 - 9 броеви да се игра играта брзо и го стави во сите простори на играта табла, така што секој ред, во секоја вертикална, на секои 3*3 е поделена на 1 - 9 бројки.
(прилог на аритметички игри, поделба аритметички игри)
3. можете да го поставите фиксна вредност "15" и да го додадете бројот на лево, така што на хоризонтална, вертикална додадете до "15" (хоризонтална : 6+7+2=15; 2+9+4=15).

Основните својства

Материјал:
Пластични
Пол:
Унисекс
Предупредување:
Не дозволувајте им на бебето да ја стави во устата
Возраст Опсег:
2-4 Години,> 6 години,> 8 години,12-15 Години,5-7 Години,Grownups,8-11 Години,> 3 години
Загатка Стил:
Судоку Загатките
Пластични Тип:
PC
Бренд Име:
BLUEBEE
Стил:
Дигитални
Број На Модел На:
80012

Додатоци на производот