0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
УНО Р3 Комплет Мала Алатка Алатки DIY Основниот Комплет

УНО Р3 Комплет Мала Алатка Алатки DIY Основниот Комплет

DEN 304.80
Това е достапна

Количина на стоки


УНО Р3 Комплет Мала Алатка Алатки DIY Основниот Комплет
DIY основниот комплет -01 е нова интерактивна технологија базирана на ООН Р3 развој одбор алатка кутија, која е опремена со експериментални основните материјали, како што се лебот плоча, леб линии, LED светла, отпорници. Е економичен, преносни за учење алатка.
Пакет Се Вклучени :
УНО Р3 развој одбор * 1
400 Дупка леб одбор * 1
црвена, сина, жолта. LED светло * 5
220 ohm отпорник * 8
боја скокач * 30
USB кабел * 1
Пакет големина : 14.5 * 9 * 4 CM
Пакет Тежина : 195 g

Основните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
HAILANGNIAO

Додатоци на производот