0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Литиум Батерија Пакет Проширување Одбор Напојување со Префрлање за Малина Пи 3,2 Модел Б,1 Модел Б+

Литиум Батерија Пакет Проширување Одбор Напојување со Префрлање за Малина Пи 3,2 Модел Б,1 Модел Б+

DEN 488.64
Това е достапна

Количина на стоки


Литиум Батерија Пакет Проширување Одбор Напојување со Префрлање за Малина Пи 3,2 Модел Б,1 Модел Б+ Банана Пи Функција моќ модул посебно дизајниран за Малина Пи, со што се овозможува користење на Малина Пи во moveable начин капацитетот на Батеријата : 3800m AH (максимум); Излезна струја : 1.8 Еден Излезен напон (без оптоварување) : 5.1 V ± 0.1 V Двојно USB излези, еден за Малина Пи, други за вграден LCD екран Доаѓа со прицврстување standoffs, завртки и орев, па може да магацинот на Малина Пи одбор на модул
Вовед
Моќ модул е дизајниран за Малина Пи 3 Моделот Б специјално, дозволувајќи им на господар одбор да работат присутен до 9 часа. Тоа не е само за снабдување Малина Пи; овој форум има 2 USB тип-На пристаништа – еден снабдувањето со енергија за Малина Пи и други за вграден LCD екран.
Модулот се интегрира со Li-ion батерија полнач IC, поттик за управување со чип. И тоа е развиена во строга согласност со големината на меѓународната Малина Пи проширување одбор ШАПКА, со користење само на едноставен бакар standoffs да се инсталира мулти-слој Малина Пи одбори.
Спецификации
Капацитетот на батеријата : 3800m AH
Максимална испуштање струја : 1.8 А
Не-оптоварување излезен напон : 5.1 V ± 0.1 V
Стандард полнење тековни/напон : 1.0 A/V 5.0
Критичниот напон на целосно полнење Li-ion батерија : 4.18 V - 4.2 V
Превозот листата :
1, Малина пи Power Pack одбор * 1
2, инсталација на студ, завртка, орев
3 , капацитетот на Батеријата : 3800m AH 4 , USB кабел

Основните својства

Бренд Име:
tiegouli
Број На Модел На:
Пакет За Проширување Одбор
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Додатоци на производот