0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
TDA7498 2x100W Дигитален Засилувач Моќ Одбор Аудио Засилувач од Класа D Dual Стерео Аудио DC 14-34V За домашно Кино Активни Звучници

TDA7498 2x100W Дигитален Засилувач Моќ Одбор Аудио Засилувач од Класа D Dual Стерео Аудио DC 14-34V За домашно Кино Активни Звучници

DEN 494.88
Това е достапна

Количина на стоки


Опис : Карактеристики : Излезна моќност : 100w+100w (VCC+32 V,РЛ=4ohm,THD=10% Широк : 14-30v сигнал напојување Ниво 4 добијат по желба : (21.6 d B,27.6 d B,31.1 d B,33.1 d B) Користење на диференцијални на текст за да се намали заеднички режим на бучава значително Има шема на вина и режим за нечујно Со интелегентни заштита функција Имаат прегревање заштита функција Спецификации : влезен напон : DC14-32 v Излезна моќност : 100 W*2 Излез отпор : 4-8ohm Линија тип : D : D видови Чип : TDA7498 Хармонично нарушување : Po=1 W/0.05% Фреквенција одговор опсег : 18-100 KHZ Префрлување фреквенција : 360 KHz Сигнал на бучава сооднос : 110db Производ големина : околу(L*W) : 9.4*6.2 cm/3.7*2.44 инчен Нема Мало Пакети Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! 1 x TDA7498 Засилувач Одбор

Основните својства

Бренд Име:
CHUNGHOP
Максимална Моќност По Канал:
100W
Број На Модел На:
zhuanchanpinsiquanjia

Додатоци на производот