0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Јас Копчето Купи Високо-Квалитетни Ремонтирам Аудио 4.0 Фарах Capacitor Subwoofer 4F Регулатор Со Светла

Јас Копчето Купи Високо-Квалитетни Ремонтирам Аудио 4.0 Фарах Capacitor Subwoofer 4F Регулатор Со Светла

DEN 2351.52
Това е достапна

Количина на стоки

4.0 Farad Capacitor
Улогата на автомобил аудио capacitor
Инсталација на subwoofer засилувач случај, за да се надомести за недостатокот на напојување бас засилувач.
Ја подобрува сиромашните бас перформанси поради недоволните моќност засилувач.
Кога бас сигнал одеднаш се зголеми, но, исто така, ја погоди континуирано високо-моќен бас сигнал
Кога, ќе направи автомобил батерија за напојување во автомобил за антена не е доволно.
Поради овој недостаток на напојување ќе влијае на subwoofer бас ефект на слабост.
Кога во овој случај, capacitor веднаш може да се ослободи тековната да се компензира за тековната понуда нога. И тогаш capacitor автоматски се наплаќа, чекање за следниот моментот на ослободување.
Автомобил аудио конверзија мора да има објект со најновата верзија на светилка capacitor
Направете вашиот звук измена скок повторно!
Автомобил аудио 4.0 Фарах capacitor
Висок квалитет на добар ефект е вашиот прв избор!
Брзо ме земе со off-road Pentium тоа
1* Capacitance

Основните својства

Тип На Објект:
Subwoofers
Од Моќ:
na
Материјал Тип:
Пластични
Subwoofers Видови:
Затворен Subwoofer Системи
Име На Модел:
КС-0021
Бренд Име:
ЈАС КОПЧЕТО КУПИ
Фреквентен Опсег (Hz):
na
Аудио Чувствителност:
na
Специјални Функции:
Напојува со
Напон:
12V
Објектот Тежина:
2kg
Јачина На Бучава Сооднос:
na
Објектот Големина:
na
Отпорност:
na
Боја Име:
Црна
Објектот:
4.0 Фарах capacitor