0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
D7130 CNC електрична искра празнење машина

D7130 CNC електрична искра празнење машина

DEN 349920.00
Това е достапна

Количина на стоки


Почитувана клиенти : ве молиме купување на стока пред да контактирате со мене, затоа што многу на стоки лимит на тежина, што не можеме да го испорака со авион превозот начин.ние може да од страна на морето, превозот CIF или FOB испорака тргување начин.ние сме веледрогерија,ние нудиме на големо услуги, ве молиме пред да се одлучи да се купи стока, бидете сигурни да ме контактирате.
Главна Карактеристика :
*КООРДИНАТОР контролирани Z оската храна
*Компактен дизајн за мали дел обработка
*Цврсти машина база
*Линеарна скали во сите оски, да се обезбеди постојана прецизност
*Посебна dielectric резервоар
*Ниска одржување и висока ефикасност
*DC серво-диск за прецизна контрола и систем за стабилност
*Анти-јаглерод автоматски откривање коло.
*10 - фаза на програмата за да се заврши еден период од груба да се прецизни.
*Лесен-за-да научат операција
*Директна параметар на текст и прилагодување на control panel
*Преведување помеѓу Кинески и англиски јазик,метрички и кралскиот
*Обработка параметри за одредени операции може да се чуваат
*Оган превенција и водно ниво за контрола на автоматски
*Различни празнење систем како факултативен
*Во согласност со CE безбедност стандард на моќ кутија Спецификација
Модел
D7125
D7130
D7135
Табела Големина(mm)
280x450
280x500
350x630
Масло Ритам Големина (mm)
820x490x280
890x530x320
980x650x350
X Оската Патување(mm)
250
300
350
Y Оска Патување(mm)
200
200
250
Z Оската Патување(mm)
200
200
200
Вретено патување (mm)
200
Работен Век (mm)
540
580
700
Max.Electrode Тежина(кг)
30
50
50
Max.Работното парче Тежина (кг)
200
300
500
Машина Димензија(mm)
1390x1480x2010
1390x1480x2010
1440x1460x2225
Машина Тежина(кг)
1000
1200
1300
Модел
D7145
D7150
D7170
Табела Големина(mm)
450x700
500x800
700x1200
Масло Ритам Големина (mm)
1200x770x450
1400x860x500
2000x1100x600
X Оската Патување(mm)
450
500
700
Y Оска Патување(mm)
350
400
600
Z Оската Патување(mm)
200
250
300
Вретено патување (mm)
250
250
300
Работен Век (mm)
730
800
1000
Max.Electrode Тежина(кг)
75
100
200
Max.Работното парче Тежина (кг)
700
1000
2000 година
Машина Димензија(mm)
1560x1600x2165
1810x1500x2300
1855x1410x2550
Машина Тежина(кг)
1800
2000 година
3800

Основните својства

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
D7130
CNC или Не:
CNC
Бренд Име:
TZBELIEVE

Додатоци на производот